Günümüzde android kullanımında oldukça artış oldu cihazlardaki istenmeyen casus yazılımlar oldukça artış gösterdi. Kullanıcılar casus yazılım yüklemesi yüksek ihtimal oluyor . Cihazınızı güvenlik altına almak için gerekli programlar kullanmamız gerekiyor bunların başında CleanMaster Ve CM Security uygulamalarını kullanabiliriz.bazı güvenlik programları sadece deneme sürümü kullanmaya izin vermektedirler.Kullanıcılar eğer memnun kalırsa deneme sürümü bittikten sonra ücretli bir şekilde yararlanmaya devam edebilir.

Güvenlik Uygulaması Kurmadan Güvende Olunur Mu ?

Tabiki bu mümkün. Cihazınızın ayarlarından bilinmeyen kaynak uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz.Bu sayede bilinmeyen kaynaklı uygulamalar cihazınıza yüklenmiyecektir.İnternette sörf yaparkende dikkatli olmalısınız.Genelde casus yazılımlar internetteki en popüler konular üzerinden exe birleştirmesi yapılarak gizleniyor siz programı sağlıklı bir şekilde kurulduğunu düşünürsünüz fakat virüs yemeniz muhtemel ihtimaldir.Telefonunzda önemli bilgileri barındırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz farkında olmadan indirdiğiniz casus yazılım yüzünden kredi karti bilgileri v.b önemli bilgilere sizden izinsiz kullanırlar.

Cihazım Güvenilir Ama Çok Yavaş

Kullandığınız cihazın yavaş çalıştığını gözlemliyorsanız cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.Cihazda zararlı yazılım olmasa bile bilgisayarınız yavaş çalışabilir CleanMaster ve CM Security adlı programını kullanarak tablet veya mobil cihazınıdaki gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Ben bununla uğraşamam diyorsanız sıfırlayıp bilgisayarı eski hızına döndürmeniz mümkün.Sıfırlama işlemini yaparken dikkatli olmanızda fayda var.İlk olarak önemli belgelerinizi yedek alın çünkü sıfırlamadan sonra tüm bilgileriniz ve programlarınız silinecektir

Cihazınızı sıfırlama işlemini tamamladıktan sonra aldığınız yedekten eski veri ve programlarınızı geri yükleme işlemini yapabilirsiniz.Tekrar cihazınız hala yavaş çalışıyor ise yedek aldığınız verilere göz gezdirmeniz gerekmektedir.Cihazın yavaş çalışmasına sebep olan uygulamayıda yedek alma işlemine almış olabilirsiniz.Tavsiyemiz programları google play üzerinden sağlıklı bir şekilde yüklemenizdir.

İçindekiler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir