Akıllı telefon üretimini gerçekleştirerek; telefon dünyasında klasik çağı kapatıp, modern çağı açan iki altyapıdan biri olan Android, dünyanın sayılı firmalarındandır. Telefon altyapısı olarak sıralamada ilk 2’de olduğu eksin olan Android, hızlı ve kullanıcı dostu altyapısıyla fazlaca tercih edilmektedir. Teknolojinin ilerlemesini Ar-Ge çalışmalarına entegre eden Android işletim sistemi, bu sayede her geçen gün yeni bir ilerleme kaydetmektedir. İşletim sistemini kısa aralıklarla güncelleyen Android firması, artık Android 9.0 anlamına gelen Android Pie Go sürümünün Edition versiyonunu yayınladı.

Android Pie Edition Nedir?

Telefonların içerisindeki düşük donanımlı cihazlar, eski Android sürümlerinde bazen tam verim gösteremiyordu. Bu yüzden gelişmekte olan ülkelerde satılmaya devam edilen bu cihazlar için Android bir çalışma gerçekleştirdi. Bu cihazların bile verimini yüksek oranda arttırarak; işletim sistemi ve kullanılan programlara yeni özellikler dahil edilmiştir.

Android Pie Go Ne İşe Yarar?

Bu güncellemenin en büyük özelliği öncelikle çok daha az yer kaplamasıdır. Önceki güncellemeler o kadar büyük yer kaplayacak şekilde geliyordu ki; bu yüzden güncellemeleri yapmak, telefon hafızasını tamamen doldurmaktaydı. Fakat Android Pie Go sayesinde bu sorun ortadan kalkmıştır. Düşük donanım özelliği sayesinde telefonlar daha verimli kullanılacak ve telefon kullanıcılarına daha fazla hareket imkanı sağlayacak boş alanlar açığa çıkacaktır. Bir önceki güncellemeye göre Android Pie Go sürümünde 500 MB’lık bir tasarruf sağlamaktadır. Bu da ne kadar kullanışlı ve teknoloji harikası bir tasarım olduğunun kanıtıdır.

Android Pie Go; içerisindeki geliştirmeler sayesinde, telefonların daha şık ve kaliteli bir işletim sistemine sahip olmasını sağlamaktadır. Önceden 4K desteği sunmayan sistem, artık bu özellikten de faydalanacaktır. Cihazlar bu güncelleme sayesinde daha etkin bir şekilde kullanılacaktır.

Android Pie Go Nasıl Yüklenir?

Android Pie Go güncellemesi, hangi telefonlarla uyumlu olduğunu gösteren listeyi yayınlayacaktır. Eğer telefonunuz bu listede varsa, yapmanız gereken adımlar oldukça basittir. Telefonunuzun ‘Ayarlar’ menüsüne girmeniz gerekir. Genel olarak en alt sırada bulunan ‘Telefon Hakkında’ sekmesine girdikten sonra ‘Sistem Güncellemesi’ başlığını seçmeniz gerekir. Bu kısımda güncelleme varsa size belirtilecek ve bu sayede güncelleme yapmanız sağlanacaktır.

Benzer Yazılar

2 Comments

  1. denemeyi dusunuyorum yakinda ama kararsizim

  2. güze paylasım teşekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir