Akıllı cihazlar son yıllarda hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber telefon modellerinin fiyatları dizüstü bilgisayarların üzerine çıkmaya başlamıştır. Telefon çeşitlilikleri kullanıcıların seçim şansını da zor hale getiriyor. Son zamanlarda en çok kullanılan işletim sistemi Android olarak bulunuyor. Bu yazımızda sizlere Android telefonunuzda olmazsa olmaz 5 uygulamadan bahsedeceğiz. Yeni başlayan Android kullanıcıları bu uygulamaları sizlere anlatacağız. Uygulamaların tamamı Play Store üzerinden ücretsiz olarak yer almaktadır.

Youtube

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, Android telefonlar için geliştirdiği uygulamasını daha da güncel duruma getirdi. Bu uygulama sayesinde YouTube sitesi üzerinde yer alan videolara anında tek bir tıkla erişebilirsiniz.

Google Maps

Android tabanlı mobil ürünler için tasarlanmış harita uygulaması Google Maps kullanıcıların elini kolaylaştırıyor. Haritalandırma uygulamasında başarılı bir 3 boyutlu görüntü sunabilen Google Maps ile konum bilgisi alabilirsiniz. Bununla beraber dünya üzerinde yer alan bir bölgeye ait detaylı bir görüntü çıkarabilirsiniz.

Facebook

Milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook’un Android telefonlar için uygulaması bulunuyor. Android tabanlı işletim sistemli cihazlar için hazırlanmış olan bu uygulamada mobil cihazınızla daha fazla verim alabilirsiniz.

Adobe Flash Player

Android cihazlar üzerinde, flash içeriklerini sorunsuz şekilde görüntülemek için yüklemeniz gereken bir uygulamadır.

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger uygulaması, diğer mobil cihazlarla internet üzerinden iletişim kurmanızı sağlayan haberleşme uygulamasıdır.

Etiketler:
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir