Sosyal medyayı çok fazla kullanan insanlar, yeni bir akım başladığı zaman ona katılmak, dahil olmak ister. Bunlardan birisi de etiketlerdir. Örneğin #tbt etiketi ile yeni bir akım başlamış ve yıllar boyunca devam etmiştir, hala devam ettiğini dahi görüyoruz. Bir diğer ise birkaç senedir hayatımızda olan #bae etiketi. Gelin bunun ne anlama geldiğine bakalım?

Bae Etiketini En Çok Kimler Kullanıyor?

Öncelikle bu akıma kim yön vermiş bilmemiz gerekiyor. Örneğin Nusret bu konunun öncülerindendir. “Salt bae” sloganı ile sürekli gönderilen paylaşan dünya çapındaki ünlü isim, herkesin tanıdığı biri haline geldi. Bunun dışında pek çok sanatçı, oyuncu veya sosyal medyada yüksek takipçiye sahip olan kişiler de #bae etiketleri kullanmaya başladı.

#BAE Etiketinin Anlamı Nedir?

Peki #bae hashtagi nedir? sorusuna cevabımız ne olmalı. En basit şekilde özetleyeceksek, sevdiklerimize ve hayatımızda değerli olan kişilere bu hashtagi sunabiliyoruz. Örneğin sevgilinizle bir fotoğrafınız var ve açıklama kısmına “Sevgilim ile akşam yemeği yiyoruz.” demek yerine “Bae ile akşam yemeği yiyoruz.” diyebilirsiniz. Hayatınızda çok önemli anları da bu şekilde ifade edebilirsiniz.

#Bae Hashtaginin Sözlük Anlamı Nedir?

Babe kelimesinin kısaltması olarak hayatımıza gelen bir sözcük olarak nitelendirebiliriz. Tabi son günlerde sosyal medyanın etkisi ile anlam kayması yaşadığı da fark ediliyor. Ama genel anlamda yakın arkadaşınız, sevgiliniz, eşiniz, çocuklarınız, evcil hayvanlarınız gibi sahiplenebileceğiniz – hayatınız için önemli kişilere BAE diyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir