Yeni bir bebeğin dünyaya gelmesi ve sevdiklerinizin bu mutluluklarını paylaşma isteğiniz mi var? Bunu en güzel paylaşmak için yapabileceğiniz etkinlik, bebek görme zamanı geldiğinde bebeğe özel bir hediye alarak bebeklerini görmeye gitmeniz olacaktır. Hem anne ve babayı hem de bebeği mutlu edebileceğiniz, birbirinden kişiye özel ve sağlıklı olabilecek bebek hediye fikirleriyle siz de özel hediyeler alabilirsiniz.

 

Çoğu zaman yeni doğan bir bebek için hediye almaya kalkıştığınızda, çok sınırlı şeylerle karşı karşıya kalırsınız. Çünkü yeni doğan bir bebeğin ilgi alanı da merakı da tamamen anne ve babanın göstereceği kadardır. Hal böyle olunca pijama, battaniye, eldiven, tulum vb. birçok şey giyim anlamında alınabilir oluyor. Ancak bunları almak istediğinizde de kulağa çok sıradan gelen hediyeler olarak da görebilirsiniz. Daha da özgün hale getirme konusunda, doğrudan isimli bebek tulumu yaptırabilir, özel bir tulum ile bebeğin uyku vaktinde rahat bir uyku almasını da sağlayabilirsiniz.

 

Elbette güzel ve eğlenceli birçok hediyeler bulunsa da yeni doğan bir bebek için çoğu hediye, en başta pek kullanışlı olmayabiliyor. İhtiyaçları her hafta büyümesiyle değişen minik bebekler için hediye seçme konusunda biraz zorlanabilirsiniz. Ancak 3- 6 ay gibi seviyeler için tulumlar alınabilir ve %100 pamuk olması ile bebeğin terlemesini de önleyebilirsiniz. Terlediği anlarda teri çeken pamuk, rahat uyku almasını da sağlamış olabilirsiniz.

 

Yeni doğan bir bebek için oyuncak tercih etmemeniz gerekmektedir. Çünkü oyuncaklar ağır olması ve boyut olarak da büyük olması nedeniyle bir bebek için çok büyük bir cisim olarak görülebilir. Bu nedenle yeni doğan bir bebek için bebek tulumu, battaniyeleri tercih etmek mümkündür.

 

Mevlütler için de Özel Hediyeler Değerlendirin

 

Yeni doğan bir bebeğe alınmaması gerek şey, ayakkabılardır. Yeni doğan bir bebeğin hem ayağı daha gelişmemiş hem de ayakkabı gibi onu sıkacak, daraltacak bir giyim ürünü olması da sakıncalı olabilir. Bu nedenle küçük bebeklere ayakkabı kullanılmadığından ilk 6 ay ayakkabı almamanız önerilir.

 

Ayakkabı yerine çok daha faydalı, kullanabileceği ürünler alınabilir. Mevlüt hediyelikleri konusunda da 40’ı çıkan yeni doğmuş bebekler için battaniye, nakış işlemeli eldiven, giysi tulumlarının olduğu setler alarak da en çok ihtiyaç olan bu gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir