İnsanlar hayatta gülüşleriyle var olmayı sever ya da en azından arzu eder. Etkili bir gülümsemenin kişinin hem kendisine hem de çevresindeki kişilere pozitif açıdan ne kadar yarar sağladığını tahmin etmek zor olmasa gerek. Etkili gülüşler için aklımıza samimi duygular dışında görünen gerçekler de vardır ki o da dişlerinizin görünümü. Gülerken sapsarı dişler karşı tarafta etkiyi azaltacağı gibi kendimize olan güvenimizin de sarsılmasını sağlar Bu açıdan güvenli gülüşler için dişlerimizin beyazlığı çok önemlidir. Diş beyazlığı için de uygulayabileceğimiz bir takım yöntemler olabilir. Bunlardan sırasıyla bahsedeceğiz.

Beyaz Dişler İçin Uygulanabilecek 5 Yöntem

  1. Beyaz dişlere sahip olmak için asitli ve şekerli yiyeceklerden uzak durun. Zararlı gıda alımına son vererek dişlerinizin sağlığını koruyabilir ve dişlerinizin beyaz görünümü için katkı sağlayabilirsiniz.
  2. Beyaz dişlere sahip olmak için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Örneğin karbonat ve limon karşımı evde uygulayabileceğiniz pratik diş beyazlatma yöntemi için uygun olabilir. Bunun için bir miktar karbonata biraz limon damlatın ve karıştırdıktan sonra dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın.
  3. Tuz ile dişlerinize bakım yapın. Evde tükettiğiniz sofra tuzunu yemeklere tad vermek dışında diş beyazlatmada da kullanabilirsiniz. Tuz anti bakteriyel özelliğiyle dişlerin sarı rengini gidererek dişlerin beyazlamasına katkı sağlayacaktır.
  4. Muz deneyebilirsiniz. Muzun kabuğu diş beyazlatmada etkili yöntem olarak denenebilir. Muzun içinde manganez ve magnezyum gibi oldukça zengin içerikli maddeler bulunduğu için muz kabuğuyla dişlerinizi ovabilirsiniz. Bu şekilde dişlerinizin hem sağlıklı olmasını hem de beyazlamasını sağlayabilirsiniz.
  5. White Timer Dij Jeli Kullanımı: Son olarak son zamanların en etkili ürünlerinden birisi olan White Timer’i dişlerinizin beyazlaması için deneyebilirsiniz. Bu üründen tam etki almak için ürünü bir en az bir hafta kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir