Ülkemizin değerlerinden birisi olan Bünyan Halısı adını sadece Türkiye’ye değil dünyanın her bir köşesine duyurmayı başarmıştır. Özel işlemesi ve farklı tarzı ile evlerin, sarayların vazgeçilmezlerinden birisi konumundadır. Geleneksel bir yapıya sahip olmasından ve tamamen el işlemesi ile yapılmasından dolayı da çok değerlidir.

Kayseri iline bağlı olan Bünyan, yüzyıllardır halı yapımında ön planda olan bir ilçedir. Anlatılanlara göre neredeyse her evde bir dokuma tezgahı bulunmaktadır. Birkaç yıl önce yapılan röportajlarda, bir aylık süreçte bir kişinin ancak 6 metrekarelik halı dokuyabildiği söylenmektedir. Bu da işin ne kadar çok emek istediğinin bir göstergesi aslında. Manchester tipine benzer şekilde üretilen bu ürünlerin her bir santimetre karesinde 24 adet düğüm bulunmaktadır.

Kullanılan iplik ve tamamen el işi ile üretilmesinden dolayı temizliğine de çok fazla önem gösterilmelidir. Bireylerin kendi imkanları ile halıyı temizlemesi, yıkaması doğru olmaz. Bu konuda uzmanlaşmış kişilerin eylemi gerçekleştirmesinde fayda vardır. Fakat günümüzde Bünyan ürünü halılar için temizlik yapan çok az yer bulunur.

Bu tarz halı yıkama işleminde temizlik ürünün doğal olmasına kadar pek çok dikkat edilmesi gereken husus bulunuyor. Haliyle firmalar da kendilerini riske atmak istemedikleri için çok fazla iş almamakta. Bizim size önerimiz ise Antalya halı yıkama konusunda bir numara diyebileceğimiz Pars. Uzun yıllar boyunca bu işi yapan ve belirttiğimiz tarzdaki değerli eşyaların da yıkama işlemlerini gerçekleştiren işletme büyük titizlilikle hizmet sağlamaktadır.

Halı yıkama Konyaaltı bölgesinde ilk akla gelen bu firmanın müşteri memnuniyeti amaçlı sağladığı hizmetler çok fazladır. Yün halı, yorgan battaniye, halıfleks, el dokuması halı gibi pek çok çeşit ürün ile uğraşmaktadırlar. Tek yapmanız gereken http://www.haliyikamakonyaalti.com adresinden işletmeye ulaşmak ve iletişim yolları ile irtibata geçmek olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir