Canbay gerçek ismiyle Vahap Canbay, 10 Kasım 1997 yılında dünyaya gözlerini İstanbul’un Bağcılar semtinde açmıştır. Aslen Malatyalı olan Canbay 23 yaşında ve akrep burcudur. İlköğretim ve orta okulunu Bağcılar Cumhuriyet Okulunda tamamlamıştır. Ardı sıra lise eğitimini Bağcılar İsmet İnönü Lisesinde ve Gökşen Akşam Lisesinde almıştır.

Wolker gerçek ismiyle Umut Bolat 25 Mayıs 2000 tarihinde İstanbul’da dünyaya geliyor. Tokatlı olan Bolat 20 yaşında ve ikizler burcudur. İlköğretim ve ortaokulunu Bağcılar İnönü okulunda tamamlamıştır.             Ardından lise eğitimini Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve Kültür Temel Lisesinde almıştır.

Çocukluklarını beraber geçiren ve müzik kariyerlerindeki adımları birlikte atan ikili büyük başarılara imza atmışlardır. Müziğe 2009 senesinde erken yaşta başlasalar da 2 sene ara vermek durumunda kalmışlardır. Ardından 2011 yılında tekrar kendilerince kayıtlar almaya başlamışlardır. Ellerinden Decrat Lgs mahlasıyla tanıdığımız Oğuzhan Salihoğlu tutmuş ve  “ Elbet Bir Gün’’ adlı eserinin nakaratında yer vermiştir.

Burak Gassanov olarak tanıdığımız Burak Balcı ardından da Oğulcan Nihat ve Velet olarak tanıdığımız Talip Gören ile çalışmalarda bulunmuşlardır. 2018 yılında profesyonel müzik hayatına geçiş yapmışlardır. Yeni okul rapçisi olarak anılmasının sebebi bu profesyonel yaşama geçişteki geç kalma olsa da eskiye dayanan bir temelinin ve piyasa bilgisinin olduğunu söylemek mümkün. Bu bilgi birikimi ve azimle Yabancı MP3 indir sekmelerinde de en çok indirilen şarkılara sahipler.

Canbay & Wolker Müziği

Profesyonel müzik yapmaya başladıktan hemen sonra Nefsi Müdafaa, Ters, Dayanamam, El Chapo, Dört Duvar, Dünya, Elbet Bir Gün, Fersah ve Yangınlar adlı şarkılar çıkarıp listeleri alt üst etmişlerdir. Temellerinin olduğunu söylediğimiz ikilinin 2018 öncesi birçok kaydı bulunmaktadır. Alo Polis İmdat, Yolum Uzun, Zirve şarkıları buna örnek verilebilir.

Bir röportajında ayda yaklaşık 15 konser verdiklerini söyleyen ikili ses getirmeye ve başarılarını katlamaya devam ediyor. Yeni okul rapçileri olarak adlandırılsa da bu zamana kadar oldukça güzel ilerlemişlerdir. Spotify, Youtube ve Deezer gibi platformlarda oldukça yüksek dinlemeye sahipler. En son çıkış yapan şarkıları ile Canbay & Wolker Yangınlar (feat Sertan) indir arama motoruna en çok yazılan anahtar kelimeler oldu.

Kaynak: https://mp3semti.com/

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir