Son zamanların en iyi FPS oyunları arasında gösterilen ve kitlesi her ne kadar PUBG gibi oyunlardan dolayı düşse de sıralamasını koruyan CS:GO‘da çok önemli bir güncelleme yayınlandı. 2018 yılında yapılan turnuvalar üzerinde duran Valve, bu turnuvalar sonucunda ortaya koyduğu olumlu ve olumsuz durumları düşünerek gerekli değişikliklere gitti.

Valve’den gelen açıklamada oyunda şans faktörünü minimuma indirerek yeteneğin ön plana çıkması gerektiği belirtildi. Bu sebepten dolayı bazı silahlar BUFF yerken bazı silahlar da NERF kurbanı oldu.

Son turnuvalarda CZ75-Auto silahının özellikle headshot konusunda çok ön planda olduğu ve kimi zaman oyunu dahi çevirebilecek özelliğinin bulunduğunu düşünen Valve bu silahın değerlerini düşürmeye gitti. Headshot konusunda verdiği damage miktarını azaltırken taban hasarında da azaltılmaya gidildi. 33 olan hasarı 31’e düşürüldü.

Counter Strike: Global Offensive güncellemesinden etkilenen bir diğer silah ise M4A1-S oldu. Özellikle M4A1-S oynayanları sevindiren bu değişiklikte silahın şarjör miktarı arttırıldı. 20 mermi kapasitesi bulunan silahta toplamda 60 mermi bulunuyordu. Bu güncelleme ile birlikte değer 80’e çıkartıldı. Özellikle M4A4 kullanmayan, sevmeyen kişiler için önemli bir haber.

Silahlara yapılan son değişiklik ise MP7 üzerinde. Özellikle maddi açıdan kötü bir el geçirildiğinde ya da ecoya gidildiğinde tercih edilen MP7’nin önüne geçmeye başlayan UMP, Valve için olumsuz olarak algılandı ki MP7 ‘nin maddi değeri 1700$’dan 1500$’a düşürüldü.

Harita değişikliklerinden nasibini alan map ise Mirage oldu. T tarafındaki apartman girişinde bulunan manav tezgahı kaldırılarak o kısma merdiven konuldu. Connector’daki ışıklandırma da bir miktar arttırıldı. Yapılan değişikliklerden en önemlisi ise SKYBOX’un kaldırılarak T base kısmından hem B alanına doğru hem de A alanına doğru sorunsuz şekilde smoke atılabilmesi. Mirage haritasındaki CT Side’ın daha ön planda olması ve T side’ın biraz arka planda kalmasından dolayı Valve, durumu eşitlemeye çalışmış.

 

Etiketler:
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir