DeskPlus Bt Hizmet ve Destek Masası Yazılımı

ITIL standartlarında geliştirilen tamamen yerli bir destek masası yazılımı olan HelpDesk sizlere dilediğiniz yerden hızlı ve kolay bir şekilde çağrı yönetebilme imkanı sunuyor. Firmalar büyümelerine bağlı olarak personellerin ihtiyaçları ve çalışmanın akışı esnasındaki arıza ve talepleri de artış göstermektedir. DeskPlus tam da bu evrede devreye girerek IT takımını eksiksiz hizmet sunan harika bir ekibe dönüştürmektedir. Şirket çalışmalarının aksamadan devam edebilmesi için it problemleri konusunda merkezi kontrol sunan bu uygulama tamamen yerli ve Türkçe olması açısından kullanıcılara büyük avantajlar sunmaktadır.

ITIL nedir dersek kısaca şöyle açıklayabiliriz. ITIL kelime olarak İngilizce Information Technologies Infrastructure Library kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır diyebiliriz. Türkçe’ye çevirmek gerekirse bilgi teknolojisi altyapı kütüphanesi diyebiliriz. ITIL servis yönetim süreçlerinin standartlarının yer aldığı bir metodolojidir.

Help Desk Yardım Masası Uygulamasında Dünya Standartları

DeskPlus’ın çalışma prensibinin merkezini çağrı sistemi oluşturur. Bu çağrıların en kolay ve hızlı şekilde oluşturulabilmesine olanak sağlamak birincil derecede önem arzetmektedir. Gerek e-posta, gerek telefon, gerek sistem üzerinden kolayca çağrı oluşturulabilmektedir. Yinelenen çağrılar probleme dönüştürülerek birden fazla aynı çağrıya kolay ve hızlı şekilde yanıt verebilmesi sağlanmıştır. Bu problemlerin de detaylı tanımı yapılarak soruna en doğru ve zamanında çözüm üretilmesi sağlanabilmektedir.

DeskPlus yardım masası uygulaması şirket, lokasyon, ticket kategorisi tanımlamaları ile istenilen şekilde service level agreement (SLA) oluşturularak çağrı açılma anından çözüme kadar olan süreci takip ederek kapsamlı raporlama sunar. Ayrıca yazılım, çağrıya yanıt süresi ve hizmet kalitesi de ölçümlenerek çalışanların teknik personelden aldığı hizmetleri değerlendirebilmesi sayesinde optimum seviyede destek almalarını amaçlamaktadır. Çağrıları kategorize ederek, analiz edebilir ve çözüme kavuşturabilirsiniz. Sorunun kaynağı olan ana nedeni analiz edin; sonucunda tekrarlanan arızaları azaltabilirsiniz.

Fiziksel müdahale, malzeme veya ekipman gerektiren çağrıların da maliyet takibini DeskPlus ile kolayca yapabilirsiniz. Bu sayede harcamalarınızı kontrol altında tutarak gereksiz harcama ve maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Yardım masası programı içinde oluşturulabilen bilgi bankası yardımı ile kullanıcıların yardım taleplerini daha önce oluşturulmuş çağrılardan yola çıkarak girilen bilgiler ışığında kendi kendilerinin çözmelerine de olanak sağlamaktadır. Bu bilgi bankası içindeki yardım konuları içerisine gerek görsel, gerek video gerekse pdf dokümanlar ekleyerek kullanıcıların adım adım kolayca kendi problemlerini çözebilmelerini sağlayabilirsiniz.

ArtıSoft firması tarafından üretilen DeskPlus yardım masası programına https://www.deskplus.com.tr/ adresinden ulaşabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir