Son dönemlerde internet reklamcılığı konusunda ön plana çıkan Dijital performans ajansı hakkında birkaç araştırma yaptım ve elde ettiğim bulgular ile birlikte Dijital performans ajansı nedir? Nasıl olmalıdır? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım. Özellikle reklam çalışmalarını internet üzerine yoğunlaştırmak isteyenlerin okumasını tavsiye ettiğim bir içerik olduğunu söyleyebilirim.

Performans Pazarlama Nedir?

Satış ve satış adına fırsat yaratma konularında çok önemli bir etken olan performans pazarlama, veri analizi ve kullanımının popüler olduğu bu dönemde oldukça etkin. Geleneksel reklam modellerini bir kenara bırakan ve minimum maliyet, maksimum kazanç hedefi güten performans pazarlamada SEM arama motoru pazarlaması ve reMarketing gibi olaylar da ön plana çıkıyor.

Performans pazarlamasında amaçlanan yapılan reklamlar, sosyal medya ve arama motoru çalışmalarını analiz etmek ve elde edilen veriler ile en iyisini yakalamaktır. İşletmeler, her zaman verdikleri reklamlar ve çalışmalar ile daha fazla müşteriye ulaşmak, direkt hedef kitlenin ortasında yer almak ister. Bunu yapmak için de doğru reklamlara, doğru kitle analizine ve doğru iletişime sahip olmaları gerekir. İşte performans pazarlaması bu konuda en iyisini bulmayı hedeflemekte.

Performans Pazarlaması Kanalları Nelerdir?

Yaptığım araştırmalar sonucunda performans pazarlamasında kullanılan kanalları ve detaylarını aşağıda sıraladım. Bu sıralama işlemi sırasında ise tümünü sağlayan ve müşteri memnuniyeti odaklı olan https://www.clicksus.com adresi ile karşılaştım. Eğer böylesine bir hizmet almayı düşünürseniz site adresini ziyaret etmenizi öneririm.

Google Reklamcılığı

Her gün milyarlarca arama yapılan Google, özellikle performans pazarlamasında oldukça önemli bir yere sahip. Kendi sistemi olan Adwords üzerinde de size en uygun analizleri verse de genellikle uzman kişiler tarafından yorumlanması gereken bilgiler olmaktadır. Google reklamcılığında yüksek bütçeler ile çalışmalar yapmayı düşünüyorsanız, kesinlikle bir bilen hatta bir ekip ile çalışmalısınız. En ufak bir örnek vermek gerekirse, henüz yeni Adwords’e adım atmış birisinin 100.000 TL’lik bütçesi ile erişebileceği kitleye, uzman bir kişi 20.000 TL bütçe ile erişebilir. Büyük bir maddi kazançtan bahsediyoruz.

SEO

Arama motoru optimizasyonu sadece anahtar kelimelerinizde üst sıralarda olmak değildir. Burada önemli olan direkt olarak kitleye erişmektir. Bir örnekle konuyu açıklamakta fayda var. Bebek malzemeleri satan bir firmasınız. Web sitenizin “bebek” kelimesinde ilk sırada olmasını istiyorsunuz. Fakat oradaki aranma hacmi ne kadar fazla olsa da direkt olan kitleniz %30 civarıdır. (bebek fotoğrafları vs. aramak isteyen kişiler de o kelimeyi arayabilir. ) Başka bir kelime seçip daha az maliyetle oran bakımından daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz. Örneğin “bebek bezi fiyatları” kelimesini seçebiliriz. Bu kelimeyi arayanların direkt olarak müşteri adayı olma ihtimali %95 civarıdır.

Yukarıdaki temel iki faktörün yanı sıra mobil reklamlar, native reklamlar, Instagram ve Facebook reklamları gibi durumlar sayılabilir. Bu konuda detayları ve fiyat teklifi almak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Firmanın referanslarını da incelemenizi öneririm. https://www.clicksus.com/performans-pazarlamasi-reklamciligi/

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir