Yurt dışında dil eğitimi almak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri olan Malta, İngilizce öğrenmek için ideal yerlerden biridir. Armada Grandee, Malta’da dil okuluna gitmek isteyenlerin güvendiği aracı kurumdur. 20 yılı aşkın tecrübesi ile Armada Grandee, Türk gençlerinin hayallerini profesyonel ekibi aracılığı ile gerçekleştirir. Bunların yanı sıra Armada Grandee, yurt dışı üniversite, yurt dışı sertifika & diploma, work and travel, İngiltere ve Kanada dil okulları ile yurt dışı master programları için de danışmanlık hizmeti sağlar. Armada Grandee hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://www.armadagrandee.com/ sitesine göz atabilirsiniz.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Sicilya kıyılarına sadece 100 mil uzakta olan Malta, Avrupa Birliği’nin en küçük ülkesidir, ancak küçük boyutunun önerebileceğinden çok daha fazlasını sunar. Akdeniz’de Sicilya’nın yaklaşık 50 mil güneyinde yer alan Malta, Akdeniz iklimi, üst düzey sağlık sistemi ve İngilizce konuşan bir nüfusa sahip küçük bir takımadadır. Malta ayrıca dünyanın en iyi dalış merkezi olarak biliniyor ve her yıl daha çok turisti ağırlıyor. Malta’da dil eğitimi almanın başlıca avantajları aşağıdaki gibidir.

  • Zengin turistik alanları

Malta’daki popüler destinasyonlar arasında canlı liman kenti ve eski mimariye ev sahipliği yapan Valletta’nın başkenti, hareketli bir yaya alışveriş alanı ve son derece iyi restoranlar yer alır. Ana adanın kuzey kıyısında, St.Paul’un Körfezi çevresindeki sahil beldesi alanı, okyanus manzaralı gezinti yerleri ile Malta’yı keşfedenlere büyüleyici bir atmosfer imkanı sunuyor.

  • Köklü tarihi

Malta modern yaşam alanları ve  görkemli asırlık kasabaları ile köklü tarihi ile günümüz imkanlarını bir araya getirir. Malta’da karşınıza çıkacak olan, olağanüstü ortaçağ şehir manzarası ve zarif kaldırım taşı sokakları sizi 16. yüzyıla kadar götürür.

  • Uygun fiyatlara yaşama imkanı

Büyüleyici Akdeniz manzarası ile Malta’da yaşamanın pahalı olduğunu düşünebilirsiniz fakat hiç öyle değil. Malta’da pek çok göçmen 2500 dolara aylık olarak rahatça yaşarlar. Malta’da, ayda 550 dolara kadar, denizden sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde, mobilyalı iki yatak odalı daireler bulabilirsiniz. Market, restoran fiyatları ve genel giderler Malta’da son derece azdır. Bir kadeh yerel şarap da dahil olmak üzere, kişi başına 23 $ gibi az bir fiyata deniz kenarında üç çeşit yemek alabilirsiniz. Ayrıca, adanın küçük boyutu ve kapsamlı ve uygun fiyatlı ulaşım sistemi göz önüne alındığında, bazı göçmenler oldukça mutlu bir şekilde arabaları olmadan dahi rahatça yaşarlar.

Malta’da Dil Okuluna Gitmek

Her yıl binlerce öğrenci Malta’daki dil okullarında öğrenim görmeye gider. Öğrencilerin çoğu Malta dil okulları ile kısa sürede dil öğrenmek için Almanya, İtalya ve Fransa’dan gelirler. Her yıl, 80.000’den fazla yabancı öğrenci yerel lisanslı İngilizce dil okullarında kaliteli İngilizce öğrenimi imkanına sahip olurlar. Genç öğrenciler dil öğrenenlerin ortalama %30’unu oluşturur. Yalnız bununla sınırlı değil Malta’da dil öğrenen 50 yaş üstü öğrenciler de azınlık da olsa mevcuttur. Yukarıdaki tüm avantajlar ile birlikte benzersiz bir deneyim yaşamak için Armada Grandee güvencesi ile Malta’da dil eğitimi alabilirsiniz.

 

Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir