Yüzlerce milyon insanın bir arada bulunduğu ve her gün akla sığmayacak sayıda paylaşımın yapıldığı Instagram için en çok sorulan soruların başında dünyanın en çok takip edilen instagram hesapları neler? gelir. Biz de sizler için bu konu hakkında araştırma yaptık ve aşağıda görülen listeyi hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim.

Justin Bieber

4 binden fazla gönderiye sahip olan Justin Bieber’in şahsi profili dünya genelinde tamı tamına 102 milyon kişi tarafından takip edilmekte. Bu sayı ile birlikte Instagramda en çok takip edilen sayfalar listesinde 10. sıraya oturmayı başarıyor. Ünlü şarkıcı genç yaşına ve son yıllarda çok fazla eser ile karşımıza çıkmamasına rağmen hala popüleritesini koruyor.

https://www.instagram.com/justinbieber/

Neymar Jr.

İsminden söz ettirdiğinden bu yana hem olumlu hem de olumsuz pek çok konuda kendinden bahsedilen Neymar Jr. listemizin 9. sırasında. Instagramda en çok takipçisi olanları sıralamadığımız yazımızda dokuzuncu sırada olmasının sebeplerinden birisi harika bir futbol zekasının olması ve Barcelona – PSG gibi takımlarda oynaması. Peki ünlü futbolcuyu takip eden kaç kullanıcı var? Sayı tam olarak 103 milyon.

https://www.instagram.com/neymarjr/

Taylor Swift

Sekizinci sırada ünlü genç şarkıcı Taylor Swift’e yer veriyoruz. Özellikle 2010 – 2015 yılları arasında ciddi bir popülerliğe sahip olması ve beraberinde bu popülerliği arttırmayı başarmasından dolayı şu an için 112 milyon takipçiye sahip.

https://www.instagram.com/taylorswift/

Kylie Jenner

Ülkemizde de isminden sıkça söz ettiren, dünya çapında ciddi bir hayran kitlesi yakalayan Kylie Jenner, instagram en çok takipçisi olan türk hesaplarından da birisi. Kendisinin 116 milyon takipçisi var ve bunların kayda değer kısmı Türk’lerden oluşuyor. Listemizde 7. sırada.

https://www.instagram.com/kyliejenner/

Dwayne Jonhson

Namı The Rock olarak yayılsa da son yıllarda çıkardığı filmler ile Dwayne Jonhson ismini bir marka haline getirmeyi başardı. Aksiyon ve maceranın vazgeçilmezlerinden birisi. Sosyal medyada da oldukça aktif. Instagram takipçi rekoru kıranlardan birisi olarak göstereceğimiz Dwayne Jonhson’un şu an için 117 milyon ig hayranı var.

https://www.instagram.com/therock/

Beyonce

1300 civarında gönderisi ile sosyal medyayı aktif olarak kullanan Beyonce, şarkıcılık ve oyunculuk kariyerinde ortaya koyduğu performans ile dünyanın her bölgesinde namını duyurdu. 5. sırada kendine yer bulan yıldızımızın 118.6 milyon civarında takip edeni var.

https://www.instagram.com/beyonce

Kim Kardashian

Büyük poposu ile akıllara kazınan, 2010’dan sonra tanınmışlığı ciddi şekilde artan ve şuan özellikle kadınların vazgeçilmez hesabı haline gelen Kim Kardashian 119 milyon takipçisi ile her geçen gün kitlesini arttırıyor.

https://www.instagram.com/kimkardashian

Ariana Grande

Neredeyse efsane olarak tanımlayabileceğimiz tüm şarkıcıların eserlerini, onları taklit ederek söyleyebilen; harika bir yeteneği bulunan sanatçı. Listenin 3. sırasında ve 130 milyon takipçisi var.

https://www.instagram.com/arianagrande

Cristiano Ronaldo

Futbol sektörüne adını altın harfler ile yazdıran ve 100 yıl kadar akıllardan çıkmayacak bir futbolcu Cristiano Ronaldo. Instagram en çok takipçisi olanlar listesinde 2. sırada yer olmayı kesinlikle hak ediyor. 143 milyon takipçisi var.

https://www.instagram.com/cristiano

Selena Gomez

Genç şarkıcı özellikle kitlesinden dolayı ciddi bir sosyal medya kullanımına sahip. 1500’e yakın gönderisi ve her gönderisinin milyonlarca kişi tarafından beğenilmesini de düşündüğümüzde 1. sırada olmayı hak ediyor. 144 milyon takip edeni mevcut.

https://www.instagram.com/selenagomez

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir