Duygusal dayanıklılık eğitimi yaşadığınız yada yaşamaya hazırlanamadığınız olumsuz şartlar karşısında sergilemiş olduğunuz tavır davranış ve duygu durum değişikliklerini planladığımız bir dayanıklılık yaratma eğitimidir. Gün içerisinde yaşam bizlere bazı farklı ve zorlanacağımız tarzda koşullar dikte edebilmektedir. Ani karşılaşılan olumsuz durumlar, insanları mental olarak yıkabilir. Gelecek planlarından belli bir kısmını ortadan kaldırabilir yada yaşam amacını sonlandırabilir.

Yaşama amacında sorunlar yaşandığında kişi bireysel olarak çevresine ve kendisine hiçbir enerji katamaz bu sayede mutsuz bir yaşama adım atar. Bizler sizin bu durumu yaşamınıza engel olabilmek adına duygusal dayanıklılık eğitimi adını verdiğimiz bir eğitimle sizleri geliştiriyor, yetiştiriyor ve karşılaştığınız yada karşılaşacağınız sorunları daha gerçekleşmeden nasıl bir duygu gücü ve farkındalığı gösterebileceğinizi en profesyonel şekilde tüm tecrübemizle aktarıyoruz.

Beyin Düşünceler ve Duygular

Beyin gün içerisinde yaşanan durumlara yada ikili ilişkilerde oluşan sorunlara farklı duygu ve düşünce durumlarının tetiklenmesine neden olur. Fakat insanlık beyni çözmeye başladığı günden itibaren, beynin duygu ve düşünceleri yönettiği noktalarda bazı dayanılıkları ulaşarak olumsuz sonuçlardan kendini kurtarabilme aşamasına gelmiştir. Peki insanlar kendi beyinlerine hükmederek, yaşadığı bazı olumsuz sonuçlardan kendini nasıl koruyup, kurtarır? Dilerseniz gelin kısaca bunlardan bahsedelim..

  1. Yaşanabilecek tüm olumsuz sonuçların ve konfor alanımızın her an bitebileceğinin farkındalığı geliştirilmeli ve duygusal farkındalığın gücünü artırılmalıdır.
  2. Kendinizi duydunuz şefkat ve öz duyarlılık adı verilen alan dayanılık çalışmalarını yaparak güçlendirmelisiniz.
  3. Şimdiye kadar farkına varamadıklarınızın farkına varmanızı sağlayarak yine ani oluşan olaylara kendinizi önceden hazırlamanız konusunda güçlendirme çalışmaları yapılmalıdır.
  4. Gerçeği kabul etmek tamamıyla ona hak vermek yada bazı şeylerin önüne geçilemeyeceğini tahmin etmek sizi güçlü bir hale sokar.

Yukarıdaki dört madde sadece duygusal dayanıklılık eğitimi adı altında açıkladığımız. Eğitim esnasında tüm detaylarına inerek ilerleyeceğimiz konu başlıklarından birkaçı. Eğitimimizin içerisinde bir konuya karşı savaşıp savaşmama kararı almak, öfke ve inkarı yenmek, kişisel eylemlerin planların hazırlanması, olumlu olma teknikleri, pozitif çevre faktörlerine kapılıp gitmeme teknikleri, gerçeği kabul etmek, öz şefkat gibi konularda sizler için humanpattern.com adresinde eğitimlerimizi sunmaktayız. Bu eğitimi almak ve aklınızda ki soruları sormak isterseniz bizlere herhangi bir iletişim kanalımızdan ulaşabilir ve tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

www.humanpattern.com

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir