İnternet sitelerinin popüler hale gelmesi oldukça önemlidir. Site hangi amaçla açıldıysa, popülerlik sayesinde bu amaca yaklaşacak ve daha görünür olacaktır. Bu yüzden internet piyasasında sitenin görünür olması ve daha çok ziyaretçiye sahip olması için, literatüre bazı teknikler girmiştir. Tekniklerin en önemli özelliği, hepsinin doğallık ve güvenlik prensiplerini uygulayarak işleme konmasıdır.

Backlink Nedir?

Backlink; bu internet sitelerinin, başka bir internet sitesini tavsiye etmesi anlamını ifade eden bir kelimedir. Bu yüzden internet platformundaki bütün ağlar, backlinkler ile birbirine bağlanmaktadır. Arama motoru optimizasyonu SEO ile ilgili konular da giderek değer kazanmıştır. Tüm bunlardan da yola çıkarak backlinkin internetin temel direği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu konuda internet sitenizin kullanımını arttıracak ve verimini yükseltecektir.

En İyi 5 Ücretsiz Backlink Analizi

Backlink, arama motorlarının oldukça sevdiği bir olaydır. Bu sayede alınan bütün bağlantılar, siteye dış kaynak olarak geri dönmektedir. Referansı kuvvetli siteler kalite ve otorite konusunda sorun yaşamaz. Kalıcı olan bağlantılar sayesinde iyi bir backlink sağlanmış olur. Backlink konusunda hizmet veren en iyi siteler aşağıda sıralanmıştır:

  • Ahrefs: İnternet sitenizdeki tüm backlinkleri detaylı olarak görseller ile incelemenizi sağlayan harika bir araçtır. En iyi backlink analiz araçlarından biri olan Ahrefs aynı zamanda gelişmişi anahtar kelime analizi ve anahtar kelimelerinizdeki arama motorunda yaşanan sıralamaları detaylı olarak gözlemlemenizi sağlar.
  • Majestic: Majesticseo adı ile kurulan ve daha sonra yayına majestic.com olarak devam eden araç ile gerek kendi backlinklerinizi, gerekse de rakip backlinklerini kontrol ederek karşılaştırma yapabilirsiniz. Ahrefs’den sonra en çok kullanılan araçtır.
  • Link Research Tools: Backlink alıyorsunuz ancak aldığınız backlinklerin ne kadar kaliteli olduğunu ve sizlere ne değer kattığını görmek istiyorsanız tam size göre bir araç.
  • Cognitive Seo: SEO uzmanları tarafından sıkça kullanılan ve son dönemlerde vazgeçilmez araçlardan olan Cognitive Seo satın aldığınız backlinkler ile anahtar kelimelerin etki/tepki oranını ölçümlemekte.
  • Semrush: Sadece backlink değil aynı zamanda anahtar kelimeleriniz, içerikleriniz, rakiplerinizin anlık olarak takibi ve daha pek çok konuda sizlere destek sunmaktadır. Türkçe dil desteği olan Semrush aynı zamanda gelişmiş raporlama imkanı da sunar.
Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Bu konuda cok problem yasiyodum bilgi için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir