Günümüzde teknoloji hızla gelişmektedir. Durum böyle olunca internette değişiklik ve yenilikler olmaktadır. İnternette yapılan değişiklik ve yenilikler webmaster dediğimiz internet uzmanları sayesinde yapılmaktadır.

Webmaster Nedir?

Webmaster yani internet uzmanları internet hakkında teknik bilgi seviyesi yüksek, site ve Web uygulamaları geliştirebilen, internet üzerinden kullanılabilecek ürünler tasarlayan, üreten uzmanlardır. Bu kişiler internet sitesinin bakım, içerik ve bu sitelerin yayınlanmasını sağlayan kişilerdir. İnternetin günümüzde ulaştığı sınırlar sayesinde web dünyası için çalışan herkes Webmaster sayılabilmektedir. Webmaster olan kişiler çalışma saati olarak özgürdür. İsterse tam zamanlı isterse projelere göre isterse de serbest zamanlı çalışabilir. Webmaster olmak yıllarınızı alabilir. Fakat webmaster olmak istiyorsanız yeteneğinize uygun alanı seçmeli ve o alanda kendinizi geliştirmelisiniz. İnternet üzerinde çok fazla webmaster forumları vardır. Eğer internet siteniz varsa ve bu konu hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız o forumlara göz atmalısınız.

En İyi Beş Webmaster – Teknoloji Forumu ve Özellikleri

Webmasterlar internet sitelerinin bakımını, içeriğini ve bu internet sitelerinin yayınlanmasını sağlayan internet ile ilgili uzmanlardır. Eğer bir internet sayfanız varsa ve bununla ilgili bilgi almak istiyorsanız yapmanız gereken webmaster forumlarını incelemek olmalıdır. En iyi beş webmaster formunu aşağıda sıraladık.

  1. R10.net: Bu site günümüzde webmaster siteleri arasında en aktif ve en fazla üyeye sahip olan sitedir. Link ve domain alım satımı yaparlar. Sitede genel olarak soru cevap şeklinde veriler oluşuyor. Ayrıca üye olunmadan da içerisindeki bilgilerden yararlanabilirsiniz.
  2. Wmaraci.com: Türkiye’de R10.net’den sonra en çok üyeye sahip olan webmaster sitesidir. Özellikle blog paylaşımları ile dikkat çeker iken gelişmiş bir ticaret hacimi bulunmaktadır.
  3. İyinet.com: Davetiyesiz üye alımı yapan başka bir forumda burasıdır. Güncel konuları takip eden üye sayısı çok fazladır. Link alım satımı yaparlar.
  4. Donanımhaber.com: Türkiye’nin en gelişmiş teknoloji forumudur. Hem bilgi paylaşımı, hem de ticaret gelişmiştir.
  5. Shiftdelete.com: Blog içerikleri, forum içerisindeki paylaşımlar ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen teknoloji forumlarından biridir. Üye olarak yeni teknolojileri yakından takip edebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir