Bireyler ve kurumsal firmalar, kendi web sitelerini oluşturmaya başlamışlardır. Siteye gelen ziyaretçilerle fikir ve ürün paylaşmanın en güzel yollarından bir tanesi, bu siteleri kurmaktır. Web sitesi açmak dışarıdan kolay bir fikir gibi görünse de, aslında kaliteli bir web sitesi kurmak oldukça detaylı ve zor bir süreçtir. Web sitesi oluştururken, kendini ispatlamış olan web hosting firmalarından hizmet almanız halinde; daha iyi sonuçlar elde edebileceksiniz.

Web sitesi açmamış olan kişiler, öncelikle alan adını satın aldıklarında; sitenin yayında olmadığını görürler. Bu durumda web hosting firmalarının amacı ortaya çıkar. Sitenin içerisinde barınacağı bir hosting firması tercih ederek, sitenin yayına başlamasını sağlarsınız. Burada dikkat edilmesi gereken; hosting firmalarını tercih ederken firmanın hangi özelliklere sahip olduğunun iyice analiz edilmesidir.

İyi Bir Hosting Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Müşterilerinin istek ve beklentilerine göre oluşturulmuş, ayrıca her türlü profesyonel donanıma sahip olan hosting siteleri tercih edilme anlamında bir sorun yaşamaz. İyi bir hosting firması, özelleştirilebilir şablonlara sahip olmalıdır. Bu sayede isteğinize karşılık verecek kapasitede olsun. Güçlü web sunucusuna sahip olmak, hosting sitesinin sahip olması gerektiği en önemli özelliklerdendir. İyi bir hosting firmasının birden çok barındırma hizmeti sunması gerekir. Güvenlik prosedürlerinde bir aksaklık olmaması ve çok iyi şekilde korunması gerekir.

En İyi 5 Hosting Sitesi?

  • Güzel hosting: Lokasyonu Denizli’de olan bu hosting sitesi; araştırmalar sonucunda şu anda en çok verimle çalışan adreslerdendir. Aylık fiyatı 2,90 TL olan bu site, size her zaman yardımcı olacak teknik bilgi ve donanıma sahiptir. Kalite testlerinde birinci olmuştur.
  • Veridyen hosting: Yeni kurulmasına rağmen, ülkemizdeki standart kalitesini, dünyadaki alana taşımış olan firmalardan bir tanesidir. En düşük fiyatı 3.99 TL olup, ödeme aylık ya da yıllık şekilde yapılabilir.
  • Turhost hosting: En iyi gezi bloglarının bu hosting firmasını tercih etmesi, kalitesinin bir yansımasıdır. En düşük fiyatı 13,5 $ olup, ödeme sadece yıllık kabul edilir.
  • Natro hosting: Lokasyonu İstanbul’da olan hosting firması, maksimum cevap verme süresinde sıkıntılar yaşasa da; minimum cevap verme süresinde oldukça iyi durumdadır. Fiyat olarak 22 $’dan başlar.
  • Hozzt hosting: Yapılan testlerde kalite olarak 5. sırada olan bu hosting firması, fiyatlarını 19.99 $ olarak belirlemiştir. Ücretsiz olarak host taşıma işlemi yapmaları en büyük kullanım sebeplerindendir.
Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir