İnternet dünyasının gelişmesiyle; bulut uygulamaların ve upload sitelerinin önemi bir kat daha artmış oldu. Böylece sınırsız bir kullanım alanı yaratan siteler, güvenli olduğu takdirde insanların en çok tercih ettiği sistemlerden olacaktır.

Dosya Yükleme (Upload Nasıl Yapılır?)

Öncelikle upload yapacağınız dosyanın arşive eklenmesi yani ‘.rar’ uzantılı olması gerekmektedir. Bu yüzden dosyaya sağ tık yapın ve ‘Arşive Ekle’ seçeneğine tıklayın. Açılan yeni pencerede arşivlerinize ve dosyaya şifre koyabilirsiniz. Ardından ‘Tamam’ veya ‘Uygula’ seçeneğini onaylamanız halinde, dosyanız upload etmeye hazır olacaktır. Bu konuda upload yapmak istediğiniz siteye giriniz. Genellikle upload sitelerinin çalışma mantığı aynıdır. ‘Dosya Seç’ başlığının yanında bir boşluk bulunur. Siz de bu sayede upload edeceğiniz dosyayı sisteme yüklersiniz. ‘Upload’ butonuna bastıktan sonra, işleminiz yerine getirilecek ve bu dosya diğer kullanıcıların işlemlerine açık hale gelecektir.

En İyi 5 Ücretsiz Dosya Yükleme ve Paylaşma Sitesi

Dünyada belki de upload konusunda en rahat ulaşabileceğiniz konu, ücretsiz ve geniş alanlı internet siteleridir. Birçok farklı internet sitesi upload işleminizi uygulamaya hazırdır.  Fakat siz yine de güvenilir ve altyapısı kuvvetli siteleri tercih ediniz. Bu sayede daha sağlam bir upload işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. En iyi 5 upload sitesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Dropbox: Maliyeti olmayan ve size çevrimiçi dosya paylaşımı imkanı veren Dropbox; bu sayede milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Veri depolama kapasitesi oldukça yüksek olan bu altyapı, kullanıcıların işlem gücü yüksek dosyaları bile upload etmesine izin verecektir.
  • Gmail: Google mail hizmeti aynı zamanda bir arşiv deposu olarak kullanılabilir. 7,5 GB’lık ücretsiz kullanım alanı sayesinde, oldukça geniş bir kapasiteye sahiptir. Yıl içerisinde sadece 5 dolar karşılığında 20 GB’lık alana sahip olabilirsiniz.
  • Humyo: Ücretsiz olarak 5 GB müzik, 5 GB ise diğer dosya türlerinize yer ayıran Humyo; dosya türleri konusunda herhangi bir sınırlama getirmemektedir.
  • ZumoDrive: 2 GB’lık ücretsiz upload deneyimi sunan ZumoDrive sayesinde; işlemlerinizi gerçekleştirirken cihazınıza bağlı kalmanızı önlemektedir.
  • SugarSync: Ücretsiz 2 GB alan veren SugarSync, senkronizasyon için sadece iki cihaza izin vermektedir. Bu yüzden belirli bir kısıtlama uygular ve bu alanın site içerisinde bulunması biraz zahmet gerektirir.
Etiketler: ,
Benzer Yazılar

3 Comments

  1. Baya işime yaradi tesekkürler

  2. Wetransfer ve TRtransfer.net ‘i tek geçerim arkadaşlar. Hem hızlı hemde büyük boyutlu dosya gönderebiliyorsun

  3. Bende uzun zamandır bu siteyi kullanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir