İnsanın efkarlı, dertli olduğu dönemlerde karşısındaki insana damar sözler söylemesi insanın ruhunu kısmi olsa da rahatlatan bir davranıştır. Nitekim damar sözler söylendiği zaman karşısındaki insanın derinlerine işler ve onu etkiler. Bazı insanlar kendilerini uzun damar sözler ile ifade etmeyi tercih ederler. Bir düşünün etrafınızda mutlaka kendini ağır, damar sözlerle ifade etmeyi seven insanlar vardır. Bazen insanın ruhu bu sözleri duymaya, söylemeye de ihtiyaç duyar.

Bazı sözler vardır ki; insanın içinden geçer, insanı bam telinden yakalar. Bazıları vardır ki; söylenip söylenmemesi arasında hiçbir fark yoktur. Kaldı ki söylenen her sözün insanlar üzerinde etki yaratması mümkün değildir. Ancak insanlar tarafından internet sitelerinde, sosyal medya profillerinde sürekli olarak paylaştığı bu sözlerden mutlaka kendinize en yakın olanı bulabilirsiniz.

Uzun Damar Sözler Nasıl Bulunur?

Bazı zamanlar olur ki karşınızdaki insanı tek bir söz ile bitirmek, tüm duygularınızı karşıdaki insana geçirmek istersiniz. Ancak bu sözün ne olacağı ile ilgili belki aklınıza hiçbir şey gelmez. Bu gibi durumlarda belki sizinle daha önce aynı duyguları yaşamış ve düşündüğü şeyleri paylaşmış bir insandan ilham alabilirsiniz. Nitekim internet sitelerinde yayınlanan uzun damar sözleri incelediğinizde sizlere gerçekten ilham verecek çok güzel sözlere ulaşabilirsiniz.

Kırıldınız yahut mutsuz oldunuz; hayat üzerinize geliyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız karşınızdaki insanlara aşk sözleri sitesinde bulunan damar sözlerini söyleyebilir yahut mesaj atabilirsiniz. Eminim ki daha önce hiçbir sitede karşınıza çıkmayan ve söylendiği kişiyi kalbinden etkileyecek birçok söze bu siteden ulaşabilirsiniz. Son dönemde ortaya çıkan aşk sözleri siteleri arasında açık ara en iyisi konumunda olan bu siteye dikkatlice göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Zira karşınızdaki insanın damarına dokunacak birçok sözü burada bulabilirsiniz.

En güzel damar söz örnekleri 

Kalp midir sev diyen,
Yoksa yalnızlık mıdır körükleyen?
Sahi neydi sevmek: bi muma ateş olmak mı,
Yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Kelebeğin ömrü azdır derler, ben senin gözlerinin ışığıyla beslenen ölümsüz bir kelebeğim. Sana olan sevgim ve hasretim Kaf dağının tepesinde açan bir gülün güzelliği kadar uzun ve koklanması kadar çaresiz.

Krizantem çiçekler besliyorum zulamda senli düşünceler girdap oluşturuyor beynimde ve ben sana haddinden fazla vurgunum ey güzel. Bak bana gülümseyen bakışlarınla..

Seviyorum, hem de senin anlayamayacağın kadar. Hani o sonbahar akşamlarında çiselenen yağmurun narin sesi olur ya, o denli mırıldanıyorum ismini sokaklara.

Dönüveriyorum karşıma çıkan her çıkmazdan, hasretin karşılıyor beni ay ışığına çalmış bir bank köşesi. Ve ben susuyorum aşkımla ve sevgimle sana dair ne varsa içimde.

Sen benden habersiz yaşıyorsun, ben ise seni her gün o durakta görmenin hasretiyle yarınlara ışık yakıyorum her gecenin seherinde.

Tam her şeyi kaybetmiştim derken sen çıkıverdin karşıma, kimsesiz bir çare doğduğum topraklara yeniden umut oldun. Seni canımdan çok seviyorum, aşığım sana.

Tenimizin rengi ne olursa olsun, her gece aynı ayın ışığında titremek bize nem veriyorsa aşkımız bir sevdamız birdir bizim.

Aşka dokunmak deyince aklıma aşk duygusunun kendisi değil, bir tek sen geliyorsun. Aşık olduğuma değil, sana aşık olduğuma seviniyorum. Kendim için değil ikimiz için yaşamak deniyor buna. Ben senin kalbine giden yolun en eski yolcusuyum ve daha kimseye rastlamadım. Burada yalnızım ama seninle olmaktan mutluyum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir