İnsanlar, eski tarihinden süregelen alışkanlıkları sayesinde toplu yaşama kültürlerini yaşamlarına dahil etmiştir. Bu sayede sosyallik kavramı önem kazanmış ve kişiler toplu yaşamanın önemini anlamıştır. Günümüzün ilerleyen teknolojisi de bu temel yaşam disiplininden gerekli dersleri almış ve sosyalleşme anlamında katkılar sağlamıştır. Zamanla kendini bu konuya entegre etmiş ve internet platformu üzerinden ‘Sosyal ağlar’ ortaya çıkmıştır.

Bir tür tanıdık, akraba ve okul arkadaşları bulma sistemi olarak çalışan Facebook sayesinde; birçok kişi ile temasa geçebilir ve güzel anılarınızı paylaşabilirsiniz. Böylece kalıcı bir anı sisteminiz oluşacak ve kaybolma gibi bir riskiniz ortaya çıkmayacaktır. Her kesimden ve her yaştan insana hitap etmesiyle çok geniş bir kullanıcı portföyü olan  Facebook, bu sayede kullanıcı sayısında inanılmaz rakamlara ulaşmıştır.

Bütün akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan ulaşımı sağlanabilen bu sosyal ağ, kişilere büyük bir sosyallik katarak onları mutlu etmeyi amaçlar. Bu yazımızda Facebook üzerinden yapılabilecek en tatlı aktivitelerden birisi olan ‘Canlı yayın özelliği’ ile ilgili bilgiler verilecektir.

Facebook Canlı Yayın Özelliği Nedir?

Facebook sosyallik kavramına büyük önem vermekte ve kullanıcılarının memnuniyet duyması için bütün Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer platformlara gelen canlı yayın özelliği ile birlikte, kullanıcılar bu konu ile de ilgili bir çalışma bekliyordu. Fakat Facebook zaten uzun yıllardır bunun alt yapısını oluşturmak için gerekli incelemeleri başlatmıştı. Diğer uygulamalardan çok da geç kalmadan, canlı yayın özelliğini kullanıcıların hizmetine sunan Facebook; bu sayede daha kullanılır ve tercih edilir olmaya devam etti.

Facebook canlı yayını nasıl açılır?

Facebook üzerinden canlı yayın açmak için, Facebook ana sayfasına girmeniz gerekmektedir. Sağ üst sekmede bulunan 3 noktalı bölüme tıkladığınızda karşınıza çıkacak seçeneklerden ‘Canlı video’ seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Sağ alt kısımda kimlere bu canlı yayını açacağınız ve kimleri engellemek istediğiniz bulunur. Bu aşamayı onayladıktan sonra Facebook kameranızı kullanmak için izin isteyecektir. Onayı vermeniz halinde görüntünüz açılacaktır. İlgili kontrolleri ve hazırlığı yaptıktan sonra, açılacak olan yeni sayfada ‘Canlı yayın oluştur’ butonuna tıklarsanız, canlı yayına başlamış olacaksınız.

İçindekiler

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir