Günümüzde internet insanların hayatından çok büyük bir yere sahiptir. İnsanlar günlük vakitlerinin çoğunu internette geçirir. İnternette geçirdikleri vaktin hemen hemen hepsini sosyal medya hesaplarını inceleyerek geçirmektedirler. Günümüzde en çok kullanılan üç tane sosyal medya ortamı vardır. Bunlar Facebook, Instagram ve Twitter’dır. Herkes bu üç sosyal medyadan en az birine sahiptir. Hatta belli bir çoğunluk üçüne birden sahiptir. Durum böyle olunca elbette ki günün çoğu vaktini sosyal medyada geçirmemek içten bile değil. Sahip olduğumuz sosyal medyaları daha verimli kullanabilmek için bütün özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Peki, bu sosyal medya hesaplarında arama geçmişimizi silmeyi biliyor muyuz?

Facebook Arama Geçmişini Silme

Facebook hesabınıza girdiğiniz zaman üstteki mavi şeritten en sağında bulunan küçük oka tıklayınız. Tıkladıktan sonra orada çıkan hareketler dökümü seçeneğine tıklayınız. Ekranın sol tarafında çıkan gri pencerede en altta daha fazla diye bir seçenek var, orayı seçerek devam ediniz. Açılan sayfada sağ üst tarafta arama geçmişini sil butonuna tıklayınız ve sonra çıkan sayfada tekrar arama geçmişini sil butonuna tıklıyoruz. Böylece Facebook arama geçmişinizi silmiş olursunuz.

Instagram Arama Geçmişini Silme

Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonra sağ altta bulunan kendi profilinize giriş yapın. Yeni güncelleme ile beraber profilinizde sağ üst köşeye üç çizgi işareti bulunan seçenekler kısmı geldi. Oraya tıklayınız. Orada karşınıza kaydedilenler, kişileri keşfet ve ayarlar butonları çıkacaktır. Ayarlar butonu en altta bulunur. Ayarlar butonuna tıklayınız. Ayarlar kısmına giriş yaptığınızda hesap bölümü vardır. Orada arama geçmişi seçeneği bulunur. Arama geçmişi seçeneğine tıklayınız. Karşınıza arama geçmişini sil diye bir seçenek çıkar. Oraya da tıklarsanız emin misiniz diye bir soruyla karşılaşırsınız. ‘Evet’ şıkkına tıklayarak işleminizi sonlandırırsınız. Böylelikle instagram geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişini Silme

Twitter hesabınızda arama geçmişinizi silmek diğer hesaplarınıza göre daha kolaydır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama butonuna tıklayınız. Orada daha önce arama yaptığınız kişiler görünecektir. Sağ üst köşede tümünü temizle diye bir seçenek bulunacak. Oraya tıklayarak arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir