Facebook uygulamasında geçmişte de anketler yapabiliyorduk ama bunlar sadece metinsel olarak kalmaktaydı.  Artık GIF ve fotoğraflarda da anket yapma olanağı elimize geçmiş durumdadır. Facebook Yeni Anketler Özelliği ile artık anketler çok daha ilgi çekici bir hal almış olacaktır. Eskiden tek düzelikten dolayı gerekli katılımlar sağlanamazken artık bu yeni özellik sayesinde anketlere katılım oranı artacak bu şekilde de doğruluk payı anketlerde yükselecektir.

Gif Destekli Anket Özelliği

Yeni anket özelliğinin eskisinden en belirgin farkı GIF ve fotoğraf kullanılabilmesi yönündedir. Bu özellik internette kullanılabildiği gibi Android ve iOS uygulamalarında da aynı şekilde kullanılabilecek. Hem kişi profilleri hem de Facebook sayfaları istediği şekilde anket oluşturulabilecek.

Bu şekilde Facebook rakiplerinden eksik kalan bir özelliğini daha ortadan kaldırmış durumda olacaktır. Üstelik eğlenceli anketler sayesinde kişilerin birbiri ile iletişimi daha da güçlenmiş hala gelecektir. Facebook Gif destekli anket özelliği kararını bu şekilde yayınlamıştır.

Facebook ve TBH İlişkisi

Facebook‘un diğer birçok uygulama gibi kendisine rakip olarak gördüğü ve bu nedenle satın aldığı TBH, gençler arasında oldukça popüler olmuş bir uygulamaydı. Geçtiğimiz Ağustos ayında App Store’da yayınlanan TBH, 9 haftalık bir dilimde 4,2 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak dikkatleri sanal âlemde oldukça ses getirmişti. Facebook da bu şirketin daha fazla büyümesine izin vermeyerek onu satın aldı ve çalışanlarını şirket bünyesinde katarak kendi elemanı statüsünde çalıştırmaktadır. Facebook ve TBH İlişkisi bu şekilde sonuçlanmıştır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir