Büyük bir değişim ile oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan FIFA 19, özellikle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ni PES’ten kaparak büyük bir başarı elde etti. Normalin dışına çıkarak ikinci çalımını atacak olan yeni oyunun piyasaya sürülüş tarihi de belli oldu. FIFA 2019 piyasaya çıkış tarihi 28 eylül olarak duyruldu. Bu yazıyı yazdığımız zamanı göz önünde bulundurduğumuzda 3 aylık bir süreç var.

FIFA 2019 Ön Sipariş Fiyatı?

28 Eylül 2018 günü piyasaya çıkacağı açıklansa da ön siparişe başlayan oyunu FIFA resmi sitesi üzerinden ve konsol marketlerinden satın alabilirsiniz. PC, XBOX ve PS4 için piyasaya sürülecek oyunun fiyatları konsoldan konsola değişiyor. Ön sipariş fiyatı listesini aşağıda sıraladık:

  • Playstation 4 için 359 TL ön sipariş fiyatı Standart Sürüm için geçerli. Diğer sürümlerde fiyat daha yüksek.
  • XBOX için 339,5 TL olarak belirlenmiş durumda.
  • Origin üzerinden PC için ise 59 Euroluk fiyat ile satışa sunuldu.

Tabi bu fiyatların ön sipariş fiyatı olduğunu göz ardı etmemek lazım. Standart sürüm dışındaki 2 sürümde 3 günlük ilk erişim imkanı da mevcut.

FIFA19 Sürümleri Neler?

  1. Standart Sürüm: En uygun fiyatlı ve birkaç özelliğin pasif olduğu sürümdür. Özel sürüm fut formaları ve kiralık olarak Cristiano Ronaldo’yu kullanabilme imkanı sunulmaktadır. Ayrıca 5 adet jumbo fut paketi de sürüm ile birlikte geliyor.
  2. Şampiyon Sürüm: 3 gün erken erişim, kiralık Ronaldo ve Neymar, Şampiyonlar Ligi oyuncu seçimi ve özel sürüm fut formaları şeklinde önemli özellikleri bulunan Şampiyon Sürümü bizim için orta ölçekli ve ideal bir sürüm. Ayrıca 20 adet jumbo premium fut paketi de bulunuyor.
  3. Ultimate Sürüm: En geniş paket olan Ultimate’te Şampiyon Sürüm’e ek olarak 20 olan fut paket sayısı 40’a çıkartılmış durumda. Tabi birkaç ufak ekstra da mevcut.

FIFA19 EN UCUZ NEREDEN ALINIR?

Bu konuda henüz ön siparişte olduğu için net bir bilgi vermek doğru olmaz. Net fiyatlar ilk çıktığı günden sonra değişkenlik gösterecektir. Genellikle D&R, Teknosa, Hepsiburada gibi online ve mağaza türü alışveriş firmalarından satın alabileceğiniz oyunu eğer kutu şeklinde değil de direkt dosya ve üyelik bazlı istiyorsanız internet üzerinden satın almanızı tavsiye ederiz.

Bu konuda Playstation Store ve PS’nin üyelik sistemi daha elverişli duruyor. Aylık ödeme şeklinde birçok oyuna erişebildiğiniz sistemde diğer oyunları da rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Ayrıca PC için Origin oldukça elverişli. Şu an fiyatı 59 euro. Oyun çıktığında ise en ucuz buradan alınabileceğini söyleyebiliriz.

Eğer tanıdıklarınız Avrupa ülkelerinde yaşıyorsa, kendileri buradan alıp size kutulu olarak getirebilir veya oradan üyelik açıp daha ucuz fiyatlarla alabilir. Fakat son zamanlarda EA Sports’un bu konuda birkaç güvenlik önlemi aldığını öğrendik. Dikkatli olmakta fayda var.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Nereden alacağıma karar veremiyordum çok faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir