7. sezonunu geride bıraktığımız ve tüm dünyadan yüzlerce milyon insanın ilgi odağı haline gelen Game of Thrones için daha önceden oyun girişimlerinde bulunulmuş fakat istenilen verim hiçbir zaman alınmamıştı. Warner Bros Games, bu ilgisizliği ortadan kaldırmak ve dizi – kitap serisi potansiyelinden faydalanmak için yeni bir oyun yayınladı.

Android ve iOS platformlarda yayınlanan ve orta düzey ve yüksek düzey cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışan oyun strateji tabanlı. HBO’nun resmi oyunu olarak da tanımlayabileceğimiz yapımın ismi: Game of Thrones: Conquest™ olarak belirlendi. Şimdiden Google Play Store üzerinden 500.000 barajını aşan ve kısa süre içerisinde 1 milyondan da fazla kullanıcıya ulaşacağını tahmin ettiğimiz yapım, bu kadar ilgi görmesine rağmen yeterince memnuniyet sağlamadı.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde genelde olumsuz cümleler ile karşılaşıyoruz. Hem oyun mekaniği hem de kurgu bakımından beklenilenin altında kalan oyun ayrıca milyonlarca kişinin oynadığı Game of War oyununa çok benziyor. Hatta yapılan yorumlarda o oyunun üstüne gelen bir yamadan farksız olduğu belirtiliyor.

İlerleyen günlerde Warner Bros Games tarafından Game of Thrones: Conquest için bir güncellemenin geleceği ve yapılan eleştirilerin azalacağı yönünde söylentiler dolaşıyor. Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Daha öncede oyunları çıktı hepsini indirdim ve hiçbirini beğenmedim. Fakat en azından bu biraz daha detaylı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir