Telefon markaları yaşanan ekonomik krize karşın yeni modellerini tanıtmaya devam etmektedir. General Mobile bu alanda en çok rağbet gören telefon modellerini sunan markalardan biridir. Ancak satışlarını dünya çapında devam ettiren marka, kriz yüzünden GM 9 Plus model tanıtımından sonra satış aşamasına hızlı şekilde geçirememiştir. Meraklıların büyük bir heyecanla beklediği telefon geçtiğimiz günlerde satışa sunulabilmiştir. Peki, bu telefonu diğerlerinden ayıran fark nedir?

GM 9 Plus Teknik Özellikleri

Piyasaya yeni sürülen GM 9 Plus özellikleri arasında Ram alanının yüksek olması dikkat çekmektedir. Cihazda 3 GB Ram alanının yanı sıra 32 GB depolama alanı olduğu da bilinmektedir. Üstelik tercih eden kullanıcılıların hafıza kartlarından destek alarak depolama alanını yükseltebilmeleri de mümkündür. Cihazda iki farklı kamera bulunmaktadır. 12 ve 5 MP çözünürlük bulunduran kameralar beklentileri bir hayli karşılamaktadır. Ayrıca cihazın açıklanan işletim sistemi ise Android 9’dur. Bilindiği üzere bu sistemler belirli aralıklarla güncellenmek zorundadır. General Mobile, kullanıcıları için iki senelik bir güncelleme garantisi de vermektedir. Cihazın bataryası ise uzun kullanımlar sağlanabilmesi açısından 3450 mAH şeklinde tasarlanmıştır.

GM 9 Plus Alınır Mı?

GM 9 Plus almak konusunda kararsız kalanlar için cihazın model ve özelliklerinden ziyade ne amaçla kullanılacağının değerlendirilmesi istenmektedir. Öncelikle 1500 TL ortalamasında satılacak olan bu cihazın üstün özellikleri bulunmamaktadır. Ortalama bir cihaz olması ise özellikle günlük kullanım amaçlı bir telefon arayanların işini görecektir. Siz de sosyal medya kullanımı, müzik dinlemek, arama yapmak gibi işlemler için bu cihazı rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Ancak çözünürlük konusunda yüksek rakamlar isteyen büyük hafızalı oyunların cihazda kasma sıkıntıları yaşatma riski yaratacağı unutulmamalıdır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir