İnsanların; zamanın ilerlemesiyle beraber teknolojiyi hayatlarına katmaları, alacakları hizmetlerin kalitesini arttırmıştır. Bu sayede eskiden klasik yöntemlerle uzun süren, maliyetli ve güven problemi olan işlemler; kişilerin bu işlemleri kullanmamasına bile sebep olmuştur. Önemli bir evrakın transferi, bir mektup veya bir fatura gönderimi gibi klasik ve basit işlemler bile; sırf bu engeller yüzünden yerine getirilememekteydi. Fakat teknoloji, insanların yararına olacak şekilde öyle bir ilerledi ki; günümüzde ulaştığımız noktadan klasik döneme hayal gücüyle bile ulaşamıyoruz. Bu sayede günümüzde insan hayatı aşırı derecede kolaylaştı ve hızlandı.

İnsanlar işlemler yaparken güvenlik tehlikesi yaşamaktan korkmaz hale geldi. Eskiden yüksek maliyetli olan hizmetler, şimdi büyük oranda azaldı ve hatta ücretsiz hale bile geldi denebilir. İnsanlığa en büyük yararlardan bir tanesi de elektronik sistemler ve internet platformu olmuştur. Bu yazımızda da ‘Gmail’ üzerinden, hayatımızdaki önemini anlatmaya çalışacağız.

Gmail nedir?

Gmail, dünyanın en çok kullanılan ve en büyük arama motoru olan Google’nin bizlere tamamen ücretsiz olarak sunduğu modern bir postacılık hizmetidir. 2004 yılında sınırlı olarak, 2007 yılında da bütün müşterilerine ücretsiz olarak hizmet vermeye başlayan bu sistem; kendini sürekli geliştirdi. İçeriğindeki depolama alanını da yüksek rakamlara ulaştırmaya başlayınca; bütün kişi ve kurumlar elektronik ortamdaki posta hizmeti için Gmail’i kullanmaya başladı. Artık günümüzde Gmail kullanmadan yapılacak işlemlerin sayısı oldukça azalmıştır.

Gmail’in hayatımızdaki önemi nedir?

İnsanlar posta hizmetini kullanırken; yavaş ve maliyetli bir sistem kullanmaktaydı. Fakat bu durum Gmail sayesinde oldukça farklı bir hal aldı. Bu sayede tasarruf edilen sadece maliyet değil, işlem hızı da odu. Saniyesinde karşı tarafa iletilen postalar; uluslararası işlemlerin de oldukça ilerlemesine katkıda bulunmuştur. Ücretsiz olması, sosyal bir hizmet olarak insanlığa sunulan en büyük katkılardandır. Dosya aktarımı ve belge paylaşımı; Gmail sayesinde rahat ve kolay bir işlem halini almış, bu sayede iletişim olanakları inanılmaz derecede artmıştır. Paylaşım yapılacak her konuda oldukça büyük kolaylıklar gösteren Gmail sayesinde, sınırlarımız sadece hayal gücümüzle belirli kalacak ve ülkeler arasındaki sınırlar; bu posta işleminde ortadan kalkacaktır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Yazı için teşekkürler benim için pek önemi yok birçok mail adresi var ondan olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir