Dünya’nın teknoloji devi Google, daha önce de yaptığı bir kampanyayı tekrardan yayına geçirdi. Google, Android işletim sistemi için yayınladığı ödül sistemi ile uygulamalarda açık bulanlara ödül verecek.

Her geçen gün yeni teknolojileri kullanıcılarına sunan ve sürekli olarak kendini geliştiren Google, daha önceden de sık sık yaptığı bir olayı tekrar yayına geçirdi. Fakat bu sefer konu başka. Google Play Security Reward Programı olarak tanımlanan yeni konseptte amaçlanan Play Store’da yer alan uygulamalarda güvenlik açıklarının bulunup bulunmaması. Android uygulamalarında bulunan problemleri bildirmeniz dahilinde maksimum 1000 dolar olacak şekilde para ödülü almaktasınız.

Ne Amaçlanmaktadır?

Yapılan son tetkikler sonucunda neredeyse 4000 uygulamada gizli olarak kullanıcıların dinlendiği öğrenildi ve bu uygulamalar tamamen yasaklandı. Konu böyle olunca, Google’da tüm uygulamaları kontrol edemeyeceğine kanaat getirerek kullanıcılardan yardım istiyor. Play Store’de yapılan ihlaller, gizli hareketler ve diğer tüm konuları dikkate alarak açık, olumsuz durumları ihbar etmeniz durumunda size para ödülü veriyor. Böylece Google Play Store’da yayınlanan uygulamaların daha güvenilir ve sorunsuz olmasını amaçlıyor.

Daha Önce Ne Yapılmıştı?

Bu gibi ödüllendirmelere sık sık yer veren Google, daha önce de Chrome ve Chrome OS için reward programı açmış ve on binlerce dolar dağıtmıştı. Tabi Chrome’un yanında bir çok ürünü için de özellikle Amerika’da bu gibi organizasyonlar düzenliyor.

Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir