Web sitelerine eklenen içeriklerin genel olarak amacı üst sıralara çıkmaktır ve buda tabiki seo’dan geçmektedir. Web sitenizi üst sıralara çıkarmak için seo bilir kişileri çok sayıda çalışma yaparlar. Bu çalışmaların örneklerinden biri ise hacklink olarak bilinmektedir. Hacklink çalışmaları legal ve illegal olarak ayrılmaktadır.

Web sitenizi üst sıralara çıkarmak düşündüğünüz kadar basit değil ilk olarak google’in algoritmasını incelemeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek içinde google ile ilgili tüm platformları takip etmeli kendinizi sürekli güncellemelisiniz. Bilindiği üzere google algoritmaları sürekli olarak güncellenmektedir. Üst sıralara çıkmanın onlarca çeşidi bulunmaktadır.

Hacklink Nedir?

İlk olarak seo çalışmaları site içi ve site dışı olarak ayrılmaktadır. Yapılan seo araştırmalarına göre google sadece site içi seoyu değil site dışı seoyu”da göz önünde bulundurmaktadır. Arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için yapılan çalışmalardan hacklink site dışı seo alanına girmektedir. Backlink kelimesini web sitesi olan veya bu işe merağı olan herkes duymuştur. Hacklinkte backlink gibi düşünebilirsiniz arasındaki fark backlinki kendiniz eklerken hacklink ise hacker işlemleri ile gerçekleşmektedir. Hacklenen sitenin kaynak kodlarına site adresiniz eklenir ve sitenizin eklendiğinden site sahibinin haberi olmaz.

Hacklink çalışmasını yapmak için öncelikle sitede açık bulmalısınız veya bu işlerle uğraşan birine yaptırmalısınız. Kısaca bir web sitenin açıklarından faydalanarak kendi sitenize backlink vermiş olursunuz. Bu çalışma seo ile uğraşan kişiler tarafından olumlu olarak belirtilsede durum aslında öyle değildir.

Hacklink Nasıl Eklenir?

Hacklink eklemek düşündüğünüz kadar kolay değildir. Bu işlemi gerçekleştirmek için deneyimli bir arkadaşınızdan veya uzmandan yardım almak zorundasınız. Çünkü hacklink eklemek için ilk önce kendi web sitenizden daha popüler bir web site bulmalı ve sitede açık aramalısınız. Eğer başarılı bir şekilde siteye sızabilirseniz. Kendi siteniz yönlendirmeler yapabilir hatta bunu ücret dahilindede yapabilirsiniz.

Hedef sitede gerçekleştirilen hacklink işlemleri site sahibi tarafından anlaşılması oldukça zordur. Site sahibi hemen farketmediği için uzun soluklu bir link çıkışı sağlanır buda sitenizi üst sıralara yerleşmesinde büyük rol oynar. nasıl farkedilemiyor diye soracak olursanız html kodları ile web sitenizin arkaplanda yönlendirilmesi yapılıyor fakat anasayfa v.s yerlerde hiçbir şekilde gözükmüyor. Bu linklerin en sık eklendiği yerler genelde farenin fazla gitmediği fazla ziyaret edilmeyen yerlerdir.

Hacklink Satışı Yasal Mıdır?

Tabikide yasal değil site sahibinin hiç bir şekilde izni bilgisi olmadan yapılan bir işlemdir. Bu sebepten dolayı sitenize hacklink çalışması yaptıracaksanız eğer yasal olmadığınıda göz önünde bulundurun. Site sahibinin sizi farketmesi sonucunda sitenizi google’a bildirir ise hacklink çalışması yapayım derken sitenizden olursunuz. Şikayet sonrasında arama motorunda ne kadar indexiniz varsa hepsinin silineceğinide unutmayın.Bu şekilde legal olmayan yollarla sitenizi yükseltmeye çalışmak pek doğru olacak gibi gözükmüyor.

Hacklink Faydalı Mı?

Hacklink web site sahipleri tarafınca her zaman ön plandadır. Sitenizi üst sıralara çıkarmak amacıyla yapılan bu işlemin şüphesiz katkısı vardır. Sade sitenizi üst sıralara yükseltmekle sınırlı kalmaz PR değerinide yükseltir. Böylece üst sıralara kolayca yerleşebilirsiniz.

Böylece sitenizin normalinden çok çok daha hızlı yükseleceğini unutmayın. Fakat bu işlemin google üzerinde yasal olmadığınıda göz önünden ayırmayın. Ne kadar google tarafından yasal değil desek bile günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Çok kısa zamanda başarıya ulaştırsada farkedilmesi sonucunda pişman olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Hacklink Nasıl Anlaşılır?

Hacklink anlaşılması oldukça zordur. Sebebi ise her gün sitenizin link çıkışını takip etmeniz imkansızdır. Bu sebepten dolayı internetten bazı link giriş çıkışını kontrol eden sitelerden yardım almalısınız. Belirttiğim sitelerden arada bir tarama yaparsanız hacklinkin önüne geçmiş olursunuz. uğraşamam onla dersenizde sitenizin temasına girip manuel olarak arama yapabilirsiniz.

Bu durumu en basit şekilde anasayfanıza girip sağ tık ile öğeyi denetleye tıklayıp dahili link olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer bir dahili link ile karşılaşırsanız linki hemen kaldırmalı ve sitenizin güvenliğini gözden geçirmelisiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir