Apple her yeni model cihazında farklı bir uygulama kullanmaya devam etmektedir. IOS 11’in piyasaya sürülmesinden sonra da HEIC uzantılı dosyalar gündeme gelmiştir. Bu tür dosyalar ne yazık ki şuan için her platform üzerinden rahat bir şekilde açılamamaktadır. İçeriklerin her yerden görüntülenebilir hale gelebilmesi için ise ufak bir dönüştürme işleminin yapılması gerekmektedir. Üstelik verecek olduğumuz öneriler sayesinde herhangi bir zorluk yaşamadan dosyalarınızı anında istediğiniz formata çevirerek rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.

HEIC Uzantılı Dosyaları JPEG’e Dönüştürme

HEIC uzantılı dosyaları JPG çevirme yöntemlerinin en kolay sitelerdir. Bu alanda özellikle “heictojpg.com” şeklinde olan adres kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Dosya çevrimleri için üyelik gibi istemlerde bulunmayan adres sürükle yöntemi üzerinden çalışmaktadır. Yani dosyaların çevrilebilmesi için istenen dosyaları ilgili bölüme götürmek yeterli olmaktadır. “dr.fone” ise dönüşümlerin Windows üzerinden yapılmasını mümkün kılan bir yöntemdir. Ücretsiz bir programdan oluşan sistemin kullanımı en az internet sitesi kadar kolaydır. HEIC uzantılı dosyaları Iphone içerisinde dönüştürmek için ise herhangi bir program gerekmemektedir. Üçüncü bir yöntem olarak vereceğimiz bu sistemde kişiler cihazlarının ayarlar bölümünden kameraya gelerek biçimler kısmını açmalıdır. Bu alanda otomatik ayarlar yüksek verimlilik şeklindedir. Ayarların en uyumluya getirilmesi neticesinde dönüşüm tamamlanmış olacaktır.

Kişilerin HEIC dosya dönüştürmek için tercih edebilecekleri yöntemlerden dördüncüsü CopyTrans programıdır. Bu program da tamamen ücretsiz olması ile beğenilmektedir. Piyasada online şekilde dönüşüm yapıp aynı prensipler üzerinden çalışan pek çok site olduğundan istediğinizi kullanabilirsiniz. Dönüşümler için verecek olduğumuz son öneri e mail üzerinden ilerlemektir. Görsellerinizi bir posta adresine göndererek herhangi bir program indirmeden ya da siteye girmeden otomatik olarak dönüştürebileceğinizi de bilmelisiniz.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir