Bilgisayarların bütün işlevselliğini arttıran ve bilgisayarı bilgisayar yapan içindeki programlardır. Bilgisayarlar artık geçmiştekinden daha fazla hayatımızın içerisindeler. Nerdeyse artık her şeyimizi bilgisayarlar üzerinden yapar olduk. Örnek vermek gerekirse alışveriş için ve bilgi taraması için bilgisayarınızın mutlaka bir web tarayıcısı olmak zorunda bilgisayarlarımızı fonksiyonelliğini arttıran ve mutlaka bilgisayarımızda bulunması gerek ilk üç program şöyledir;

  • İnternet Tarayıcısı: her bilgisayarın beyni gibi sayılan şey internet tarayıcısıdır. Bilgisayarınızda mutlaka olması gereken şeydir. İnternet tarayıcınız olmasa bilgisayar ve internet arasında ki bağlantı boş kalacaktır. Bilgisayar ve internet arasındaki köprü olan web tarayıcılarından en popüleri ve kullanışlısı Google’ dır sizde https://tr.erdroid.com/ adresinden Google’ ı indirebilirsiniz.
  • Medya Oynatıcı: videoları düzenlemek, video izlemek ya da bilgisayarınıza yüklediğiniz film, dizi gibi türevi şeyleri izlemeniz için mutlaka gerekli olan şey medya oynatıcısıdır. Bilgisayarlar için en çok kullanılan medya oynatıcıları şunlardır; VLC Media Player, Media Player Classic, BS.Player Free, GOM Media Player sizde bu oldukça popüler ve kullanışlı olan medya oynatıcılarını https://tr.erdroid.com/ adresinden indirerek istediğiniz videoyu, filmi veya diziyi izleyebilirsiniz.
  • Ofis Programları: işinizin içerisinde bilgisayar, yazı işleri, grafikler, tablolar, slaytlar gibi şeyler varsa mutlaka bilgisayarınızda da ofis programları olması gerekmektedir. Ya da öğrenciyseniz yapmanız gereken ödevler, sunumlar ya da slaytlar varsa sizde mutlaka bilgisayarınıza ofis programlarını indirmelisiniz. Ofis programları iş dünyasında ve akademik dünyada oldukça kullanılan programlardır. Bilgisayarla işi olan nerdeyse herkesin bilgisayarında bulunmaktadır. Ofis programları oldukça zengin içeriklidir. Yazı işleri için Microsoft word programını kullanabilirsin bu programı aynı zaman grafik ve tablo yapımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ofis programlarının hepsini https://tr.erdroid.com/ adresinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir