İnsanlar, günümüz dünyasında oldukça globalleşen bir sosyal platform oluşturmuşlardır. Bu sayede iletişim ve sosyallik alanındaki sınırlar kalkmış ve uluslararası bir iletişim ağı kurulmuştur. Elbette modern teknoloji de bu özellik karşısında yerinde duramamış ve internet teknolojisini sonuna kadar kullanmıştır. Bu tanımlamaya en güzel örneklerden birisi de, sosyal paylaşım platformlarının başında gelen Instagram olacaktır. İnanılmaz bir kullanıcı kitlesine ulaşan Instagram, bu sayede kendini sürekli güncel tutarak; kullanıcılarının her türlü isteğine karşılık vermektedir.

Instagram’a gelen hikaye paylaşımı özelliği ile insanlar artık anlık olarak fotoğraf ve video paylaşımında bulunmaya başladılar. Fakat bu özellik gün geçtikçe sınırlamalarından dolayı yetmemeye başladı. Kullanıcılar 15 saniye olarak kısıtlanan video paylaşım süresinin arttırılmasını talep ettiler. Tabi ki Instagram gibi kullanıcılarının her isteğine yanıt vermeye çalışan platform, bu konu üzerinde çalıştı ve bugünkü yazımızın da konusunu oluşturan IGTV özelliği Instagram’a eklendi.

IGTV nedir?

Kullanıcılarının rahatlıkla video paylaşmasını sağlamak amacıyla yola çıkan Instagram, ayrıca Youtube’a rakip olmayı istemekteydi. Bu sayede altyapısında videoları sınırsız bir şekilde paylaşılacağı bir platform üretmesi gerekli hale geldi. Instagram uygulamasının kalitesi, IGTV’nin sınırsız video paylaşma özelliğiyle birleşince ortaya tadına doyulmayacak bir hizmet kalitesi çıktı. Artık daha geniş videoları paylaşma imkanı bulacak kullanıcılar, aynı zamanda ‘Kanal Oluşturma’ seçeneği sayesinde para kazanmaya başlayacaklardır. Elbette para kazanma oranı, izlenilme ve popüler olma oranlarıyla doğru oranda çalışacaktır.

IGTV nasıl kullanılır?

Instagram uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra, kullanıcı bilgilerinizle platforma giriş yapmalısınız. Mesajların solunda, ekranın ise hemen sağ üst köşesinde yer alan simgeye tıkladığınızda IGTV’ye ulaşmış olacaksınız. IGTV’ye giriş yaptıktan sonra isterseniz paylaşılan videoları izlersiniz. Eğer kendiniz bir video eklemek isterseniz önce kendi kanalınızı oluşturmanız gerekir. Bu işlem kısa bilgilerin doldurulması ile tamamladığında artık IGTV kullanıma hazır hale gelmiştir. IGTV sayesinde yaklaşık 1 saat uzunluğunda videolar paylaşma imkanınız olacaktır. Instagram, bu videoları sadece mobil uygulamada değil, internette bulunan resmi web sitesinden de yüklemeniz için gerekli çalışmayı bitirmiştir. Arık IGTV’yi rahatlıkla kullanabilir ve Instagram’ın uçsuz bucaksız dünyasında yeni maceralara yelken açabilirsiniz.

 

İçindekiler

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir