Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında yapılan değişikliklerle, kullanıcıların etkileşim sayısında ciddi düşüşler yaşanmaktadır. Sahte takipçilere yönelik yapılan değişiklerle birlikte yeni bir algoritma ile hareket eden sosyal medya platformları, İnstagram erişimi nasılı arttırılır sorusunu akıllara getirmektedir. İnstagram erişimini arttırmak için sizlere vereceğimiz bilgileri uygulayabilirsiniz.

İnstagram Erişimini Nasıl Arttırırım?

 • Instagram erişimi artırmanın en önemli yollarından biri sahte takipçilerden kaçınmaktadır. İnstagram sahte takipçi kasan kişiler için engeller koymaktadır. Sosyal medya platformları ‘Gölge Engel’ olarak isimlendirilen bir sisteme geçerek yeni bir algoritma geliştirmiştir.
 • Instagram erişimi arttırmanın bir diğer yolu da çok fazla paylaşım yapmamaktadır. Günde sadece bir gönderi paylaşmak yeterlidir. Bu sayede gönderinin görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Aksi takdirde İnstagram’da görüme sıklığınız azalabilir.
 • Instagram erişimini artırmak için gönderi saatlerini iyi belirlemeniz gerekiyor. En fazla etkileşim alabileceğiniz saatleri belirlemeniz oldukça yararlı olacaktır. 18:00-21:00 saatleri arasında etkileşim sayınız oldukça artacaktır.
 • Instagram erişimi arttırmanın yollarından biri de doğru hashtag belirlemektedir. Yanlış hashtag belirlemek, paylaşımınızın çok fazla kullanıcıya gözükmesini sağlayabileceği gibi, ters etki de yapabilmektedir. Bu nedenle sayfanızın hitap ettiği kitle ve bölgeye göre ayarlama yapmanız gerekiyor. En popüler hashtagleri belirleyerek erişim arttırmanız mümkündür.
 • Instagram hesabınızı takip eden kişileri harekete geçirmeniz erişimi arttırmak için önemli bir yoldur. Takipçilerinizin paylaşımlarınıza yorum yapması ve beğenide bulunması oldukça önemlidir. Kopya iletiler ve paylaşımlar yerine özgün olmanız bu noktada oldukça yararınıza olacaktır.
 • Çeşitli yarışmalar düzenlemek takipçilerinizin ilgisini çeker. Yarışma sonucu vereceğiniz ödüller ile takipçilerinizin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Bir çok başarılı sayfanın yarışmalarını takip ederek, kendi sayfanıza uygun yarışmalar ve ödüller belirleyebilirsiniz. Bu oldukça etkili bir yoldur.
Benzer Yazılar

8 Comments

 1. Ne yaparsam yapayım instagram hesabımdaki etkileşimi arttıramıyorum arada 1-2 takipçi geliyor onlarda sıkılıp takibi bırakıyolar galiba bütün bu maddeleri uyguladığım halde.

 2. Facebook ve Twitterdan sonra instagram da büyük ilgi görmeye başladi hepsi aynı tekniği kullanıyor dikkat ederseniz.

 3. Yeni açtığım hesabımın erişimini arttırmak için bir yönteme ihtiyacım vardı teşekkürler çok yardımcı oldu bu yazı.

 4. Faydalı bir blog yazısı olmuş. Bahsettiğiniz detayları uygulayacağım. Çok teşekkürler.

 5. Çok faydalı bir yazı olmuş . Tüm detaylarıyla uygulamak için sabırsızlanıyorum.

 6. bunarı denemek için sabırsızlıkla beklıyorum gerçekten… bilginiz için çok teşekkür ederiz bizim için herşeyi yapıyorsunuz elleriniz dert görmesin.

 7. Bilgiler oldukça faydalı kobiler için müthiş öneriler.

 8. Uygulanabilir mantıklı ipuçları paylaşmışsınız. Ne yapsak olmuyordu. Instagram ile ilgili bahsetmiş olduğunuz ipuçlarını da deneyeceğiz.
  Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir