Instagram hesabını silmek isteyen Instagram üyeleri telefondaki uygulamadan hesap silme bölümünü arıyorlar ama bir türlü bulamıyorlar. Hiçbir şirket kayıtlı üyesini kaybetmek istemez işte bu sebeple Instagram’da hesap silme işlemini telefondan değil de bilgisayardan silme izni veriyor.

Günümüzde neredeyse artık herkesin cep telefonunda bulunan Instagram uygulaması, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Resim paylaşım platformu diyebileceğimiz Instagram her ne kadar gençler tarafından çok sevilip kullanılsa da bazı insanlarda herhangi bir sebeple hesabını silmek isteyebiliyor. İşte bu yazımızda Instagram hesabını kalıcı olarak kaldırıp kurtulmak isteyenler için yol gösterici olacak. Aşağıdaki adımları uygulamanız halinde kolayca hesabınız silinecektir fakat hesabın silinmesi için başta bilgisayarda Instagram hesabınıza giriş yapmalı ve silme işlemlerini yine bilgisayardan yapmalısınız.

İşte adım adım Instagram hesabını kalıcı şekilde silme ve kaldırma (resimli)

  • Hesap silme bağlantısına TIKLAYIN
  • “Hesabını neden siliyorsun?” sorusuna hemen yanındaki açılır menüden size uygun bir cevabı seçin
  • Ardından sayfanın alt kısmında olan “Instagram hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silin.

Hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce şunları bilmenizde fayda var:

  • Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adını ile tekrar kayıt yapılmaz.
  • Fotoğraflarınız, paylaşımlarınız kalıcı olarak kaldırılır.
  • Silme işlemini tamamladıktan sonra bu işlem kalıcı olarak gerçekleşir ve iptal edemezsiniz.
  • Bilgisayarda şifre bilgilerini girdiğiniz Instagram hesabının silmek istediğiniz hesap olduğundan emin olun çünkü yanlışlıkla başka hesap açıksa kalıcı olarak silinir ve işlemi geri çekemezsiniz.
  • Instagram hesabınızı daha sonra tekrar kullanma düşünceniz varsa hesap dondurma seçeneğinin olduğunu unutmayın. Eğer kalıcı değil geçici bir süre hesabınızı dondurmak istiyorsanız hesabınızı silmek yerine dondurmayı tercih edebilirsiniz.
Etiketler:
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir