Dünyadaki sınırların, sosyalleşmenin ve globalleşmenin katkısıyla kalktığı çağımızda, insanlar birbirleriyle daha çok iletişim kurmak isterler. Farklı kültürlerden farklı insanlar tanımak, insanlığın gelişimi açısından oldukça faydalı bir iştir. Bu yüzden teknoloji çağı; insanların bu isteğine cevap olarak sosyal medya platformlarını üretmiştir. Bu platformlar sayesinden insanlar daha çok kaynaşacak ve kültür çeşitliliği artacaktır.

Instagram Nedir?

İnsanların birbirleriyle fotoğraf paylaşması amacıyla 2010 yılında kurulmuş olan Instagram, oldukça popüler bir hal aldı. Resmen dünyayı değiştiren bu uygulama sayesinde, dört bir ülkeden istenilen zamandan kendi seçimlerine göre insanlar fotoğraf paylaşabilmeye başladı. Fotoğraf çekimi için kaliteli filtreleri ve sosyal ağ sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Şu anda veriler, milyara yakın sayıda bir kullanıcı olduğunu göstermektedir.

Instagram Hesabı Telefon Üzerinden Nasıl Silinir?

Telefonunuzdan kullandığınız mobil uygulamadan Instagram hesabınızı silmek isterseniz; açılış penceresine kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Ardından ‘Ayarlar’ kısmına gelerek hesabınızla ilgili bölümü açabilirsiniz. Buradaki seçenekler arasından ‘Hesabımı Sil’ butonuna basmanız gerekir. Yeni bir sayfada size hesabınızı neden sildiğinizle alakalı bir soru sorulacaktır. İlgili seçenekler arasında işaretleme yaptığınızda tekrar şifre girmeniz istenecektir. ‘Hesabımı kalıcı olarak sil’ yazısı karşınıza gelecek ve gelen uyarıyı onaylamanız istenecektir. Bu onayı verdiğiniz takdirde mobil uygulama üzerinden Instagram hesabınızı silmiş olacaksınız.

Instagram Hesabı Bilgisayar Üzerinden Nasıl Silinir?

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabı kullanan kişiler, bu hesabı çeşitli nedenlerle silmek istediğinde; önce hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Giriş yaptıktan sonra; ‘Ayarlar’ menüsüne tıklamanız gerekecektir. Ayarların içerisinde bulunan hesaplar kısmına da girdikten sonra, karşınıza çıkan seçenekler arasından ‘Hesabımı Sil’ kısmını bulmanız gerekir. Bu sekmeye girdiğiniz takdirde hesabınızı neden silmek istediğiniz size sorulacaktır. Bu seçeneklerden bir tanesini seçip, diğer ekrana geçiş sağlayabilirsiniz. Ardından hesabınızı kalıcı olarak silmenizi istediğiniz seçeneğe basmanız ve karşınıza gelen şifre kutucuğunu son bir kez doldurmanız gerekir. Son işlemde Instagram sizden onay isteyecek ve bu sayede onayı vererek Instagram hesabınızı kalıcı olacak şekilde sileceksiniz. Artık Instagram kullanmak isterseniz, yeni bir hesap açmanız gerekecektir.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir