2018’in en popüler sosyal medya ağlarının başında yer alan Instagram, yeni özellikleri ile kullanıcılarını kendine bağlamayı başarıyor. Bunlardan birisi de anket sistemi. Birkaç ay önce çıkan yeni özellik ile birlikte hikayenizde anket yayınlayabiliyorsunuz. Peki nasıl? Bu yazımızda instagram hikayede anket yayınlama yapımını göstereceğiz.

Instagram Öyküde Anket Yapma

Uygulamayı açtınız üst tarafta yer alan storylere baktınız, karşınıza birden bir anket çıktı. Size uygun bir soruysa hemen cevapladınız ama kafanıza takılan bir şey var. “BU NASIL YAPILIYOR?” işte bunun cevabını vereceğiz sizlere. Aslında çok basit bir şekilde yapabiliyorsunuz fakat çok fazla araştırma yanlısı olmadığınız için veya henüz cihazınızda uygulama güncellemesi yapmadığınız için farkında değilsiniz.

Öncelikle uygulamayı açın, ardından hikaye ekleme butonuna tıklayın. Ekranın üst kısmında kare, bir köşesi kıvrılmış ve gülen bir surat göreceksiniz. O butona tıkladığınız zaman anket sistemi açılacak. İki şıklı, oranlı veya yazılı olarak sorunuzu sorabilir ve takipçilerinizden cevap alabilirsiniz. Bu kadar basit bir konu.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir