Instagram profilinizi geliştirerek daha büyük kitlelere duyurmak gibi bir hedefiniz varsa bu zamana kadar bildiğiniz her şeyi unutabilirsiniz. Bu konu hakkında sizlere yazımızda vereceğimiz ipuçlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

1-Bir Grid Düzeniniz Olsun

Bilmeniz gereken en önemli şey; genel yayınlarınızın düzenleridir. Eğer yayınlarınızı belli bir tema veya düzene bağlı bir şekilde yaparsanız daha hoş görünen bir profile sahip olursunuz. Bu evrede ilk aşamada kendinize uygun düzeni bulmanız gerekiyor.

2-Tema Seçin

Kullandığınız Instagram temanız sizin seçmiş olduğunuz grid düzenin bir bütünü şeklindedir. İlk evrede sevdiğiniz şeyleri belirleyin. Bu konularla alakalı olan fotoğrafları paylaşın ve daha tutarlı bir profil oluşturun. Sevdiğiniz konuların dışına çıkmamaya dikkat etmelisiniz.

3-Kendi Ana Filtreniz Olsun

Temanızın tamamlanmasını sağlayan şey kullandığınız filtrenizdir. Eğer aynı filtreyi her fotoğrafta kullanırsanız temanızın görselliğini tamamlamış olursunuz.

4-Fotoğrafların Arasındaki Dengeyi Koruyun

Profilinize fotoğraf yüklerken aynı  içeriğe sahip olanları yan yana koyduğunuz zaman hoş bir görüntü oluşturamazsınız. İlk olarak hangi fotoğrafların birbiriyle yan yanayken güzel durduğuna bakmanız gerekiyor. Bu şekilde profilinizde gezen birsinin gözlerinin yorulmamasını sağlarsınız.

5-Renk Koordinatlarını Ayarlayın

Fotoğraflarınızda kullandığını renkleri koordine etmelisiniz. Zıt renkler veya aynı renk tonu sayesinde genel yayınlarınızın görünümlerini tamamlayabilirsiniz.

6-Fotoğraflarınızı Her Zaman Aynı Şekillerde Kırpın

Instagram’da tutarlı bir temaya sahip olmak istiyorsanız fotoğraflarınızı aynı ölçüde kırpmaya dikkat etmelisiniz. Fotoğrafınızı kare tutmanız ve beyaz kenarlık kullanmanız ise hoş duracaktır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

3 Comments

  1. İnstagram Profil geliştirme hakkında çok güzel bilgiler vermişsiniz aklımdaki soru işaretlerini bu sitenizde buldum teşekkür ederim

  2. admin cok yararlı konu bilmedigim bir cok profilimizi gelistirmeme yardımcı oldu tesekkurler

  3. Aktif olarak instagram kullanıyorum çok işime yaradı teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir