Eskiden çekilen fotoğraflar, uzun süre albümlerde saklanır ve her gelen misafire gösterilirdi. Yaşanan o duyguların hepsi, anı defterlerinin tozlu sayfalarında yeniden canlanırdı. Elbette bu durum günümüze gelene kadar birçok değişime uğradı. Artık bütün bu fotoğraflar tek bir hareketle, çok kısa bir sürede arşivleniyor. Hatta modern zamanın yeni albümü olan Instagram sayesinde fotoğraflarınızı paylaşabiliyorsunuz. Instagram bu özelliğiyle beraber, milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede bünyesinde sürekli bir güncelleme çabası ve kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik Ar-Ge çalışmaları bulunmaktadır.

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir?

Kullanıcılarını sadece fotoğraf paylaşma özelliğiyle sıkıştırmak istemeyen Instagram, bu yüzden çalışmalarını sürdürmüş ve bünyesine farklı özellikler eklemiştir. Özelliklerden bir tanesi de günümüzün globalleşen dünyasının en büyük ihtiyaçlarından olan mesajlaşma özelliğidir. Bu özelliğin uygulama altyapısına eklenmesiyle, kullanıcılar birbirlerinin son görülme anlarını öğrendiler. İlk zamanlarda gelen güncellemelerde bunun kapatılma şansı yokken, gelen tepkiler üzerine son görülme özelliği kapatılabilecek bir özellik haline getirildi. Instagram’a gelen yeşil nokta, yani çevrimiçi durumu yüzünden; insanlar hemen bu platformda görünmez olmaya çalıştılar. Son gelen güncellemelerle beraber de son görülme özelliği kapatılabilir bir seçenek haline geldi.

Instagram Son Görülme Özelliğini Kapatma – Açma

İlk olarak uygulama üzerinden Instagram’a giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı adı ve şifrenizler birlikte, bu özelliği kapatmak için gerekli yolları rahatlıkla öğrenebileceksiniz. İlk olarak Instagram uygulamasının içinde bulunan ‘Ayarlar’ kısmına girmeniz gerekir. Ayarlar kısmında alt seçeneklerin arasında ‘Hareket Durumu’ sekmesini seçmelisiniz. Açılan yeni ekranda karşınızda mavi butonu açık şekilde duran ‘Hareket Durumunu Göster’ seçeneği çıkacaktır. Bunu sola kaydırdığınız zaman son görülme özelliği devre dışı kalacaktır.

Son görülmenizi kapatıp, bu durumdan sıkıldıysanız; açmanız için gerekli olan yöntem yine aynıdır. Ayarlar bölümünden, hareket durumu kısmına girdiğinizde karşınıza bir ekran gelecektir. Bu kısımda artık gri bir renkle ‘Hareket Durumunu Göster’ yazısı bulunacaktır. Kayan butona dokunduğunuzda, buton mavi hale gelecek ve Instagram son görülme özelliği açılmış olacaktır. Artık kişi listenizde bulunan ve hesabı açık olan bütün kişilerin son görülme zamanlarını, ‘Instagram Direct’ kısmında görebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir