Mobil uygulama olarak piyasaya çıkan ve web – bilgisayar ayağını olabildiğince pasif hale getiren Instagram adına en büyük sıkıntılardan birisi bilgisayardan erişim ve kontrolünün çok zayıf olmasıdır. Bunun için direkt sosyal medya servisi tarafından sunulan program – eklenti çok fazla yok. Birkaç sene önce Windows 10 için yayınlanan Instagram programı da aşırı verimli olmadı. Yazımızda sizlere instagrama bilgisayardan resim yükleme vb. konulara değineceğiz.

Instagrama Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme (Programlı)

Video ve resim yüklemek için programlı seçeneğimiz ile başlayalım. Bu hususta kullanacağımız program Gramblr olmaktadır. Tamamen bu amaçla çıkmış ve ardından güncellemeler ile ekstra özelliklerini devreye sokmuş bir programdır. Peki ne işe yarar? Bilgisayardan Instagrama Video Yükleme ve benzeri konularda kullandığımız bu yazılım sayesinde bilgisayarınızdan profilinize erişim sağlayabilir ve gönderi atabilirsiniz.

Camblr Programı Yüklemesi ve Kurulumu

Oldukça basit ve kolay kurulabilen bir programdır. Resmi sitesinden Camblr’i indirdikten sonra bilgisayarınıza download edilen yazılımı çalıştırın ve ileri – ileri diyerek yükleme adımlarını gerçekleştirin. Ardından program tamamen kurulmuş olacak ve masaüstüne simge olarak gelecek. Masaüstünde yer alan simgeye tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.

İlk ekranda sizlere Camblr hesabınızı soracak. Bu yüzden yeni bir profil oluşturmalısınız. Bu kısım Instagram’dan bağımsızdır. Ardından Instagram hesap bilgilerinizi girerek sisteme adım atabilirsiniz.

Instagrama Bilgisayardan Camblr ile Fotoğraf Yükleme

Sisteme giriş yaptıktan sonra “Choose File” kısmına tıklayıp bilgisayarınızdan ilgili görsel ve videoyu seçin. Ardından “Upload” butonuna tıklayın ve yüklemeyi tamamlayın. Açıklama, etiket vb. seçenekleri de düzenleyip yayınlamaya koyun.

Bu hususta belirtmemiz gereken en önemli konu maksimum 100 hesap ekleyebildiğinizdir. 101. hesaba sistem izin vermemektedir. Zaten o kadar profile sahip olan da çok fazla insan yoktur.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir