Sosyal medyanın son yıllarda belki de en çok tercih edilen adreslerinden birisi olan Instagram, birkaç sene önce çıkardığı Story özelliği ile yeni bir furya başlattı. Aslında Snapchat ile çok benzerlik gösterse de insanlar birden kendini Storylerin içnde buldu. Bu yazımızda sizlere Instagram’da hikayeyi kişilere gizleme ve toplu gizleme konularından bahsedeceğiz.

Instagram Hikayeyi Belirli Kişilere Gizleme

Eğer gönderdiğiniz bir storynin herkes tarafından görülmesini ama birkaç kişinin görmemesini istiyorsanız instagram hikaye herkese gizleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde seçeceğiniz kullanıcılar sizin storylerinize erişim sağlayamıyor. Böylece gönül rahatlığı ile görsel, video vb. gönderebilirsiniz. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Instagram hikaye gizleme için aşağıdaki aşamaları kaydetmeniz yeterlidir:

  • Mobil uygulama üzerinden Instagram profilinize girin.
  • Eski versiyonlarda profilinizin hemen yanında ayar butonu bulunur ona tıklayın.
  • Eğer yeni versiyon kullanıyorsanız sağ üstteki üç çizgiye tıklayıp “Ayarlar” a basın.
  • Açılan sayfada “Hikaye Kontrolleri” kısmına gelin.
  • Hikayeyi Gizle kısmından seçiminizi yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz dahilinde hikaye gizleme instagram konusundaki sorununuzu çözmüş olursunuz.

Instagram Hikayeyi Herkese Gizleme

Bir diğer önemli soru da bu. Fakat herkese gizlediğiniz zaman aslında hiç göndermemeniz daha mantıklı. Bazıları sadece birinin görmesini isteyebilir. İşte bu tip bir olay ile karşılaşırsanız biraz uğraşarak tüm takipçilerinizi tek tek seçmeniz gerekecektir. Aksi ve alternatifi bir yöntem maalesef bulunmamaktadır.

Instagram Hikaye Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Ziyaretçilerimizden gelen bir diğer önemli soru da budur. Eğer gönderdiğiniz bir story için yaptığınız ayarın çalıştığını kontrol etmek istiyorsanız gece 5-6 sularını tercih edip, farklı bir kullanıcıdan kontrol edebilirsiniz. Onun dışında instagram hikaye gizlediğini anlamak için bir metot maalesef bulunmuyor. Başka birisinin sizi engelleyip yani gizleyip gizlemediğini öğrenmeniz da sadece kendi profilinizi kullanarak mümkün değil.

Instagram Hikaye Gizleme Anlaşılır mı?

Yukarıdaki ayarları yaparak bir üyeyi engellediniz diyelim. Onun bu işlemi anlaması için başka bir arkadaşında story e erişim sağlayıp kendisinden erişemediğini fark etmesi gerekir. Aksi takdirde instagram hikaye gizleme anlaşılır mı? sorusuna cevabımız “HAYIR ANLAŞILMAZ” olmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir