Bireyler için kendilerini tanıtma, işletmeler için ise büyük bir müşteri potansiyeline sahip Instagram ile ilgili en önemli sorunların başında takipçi sayıları gelmektedir. Yapılan çalışmalar, ortaya konulan fotoğraflar binlerce kişi tarafından görülmeyi hak etse de takipçi sayınızın azlığından dolayı yeterli kitleye ulaşamamakta. Instagram’da hızlıca takipçi arttırmak için neler yapılmalı, nasıl bir yol izlenmeli gibi soruların cevabını bu yazıda bulacağız.

Etiketlemelere Özen Gösterin!

Bu konuyu hem bireysel hem de işletme bazında ayrı ayrı düşünmemiz gerekiyor. Bireysel bir kullanıcının, arkadaşları ile veya farklı bir konudan dolayı başka bir hesapta fotoğrafı yer alıyorsa kesinlikle o fotoğrafta kendini etiketlemeli. Böylece başka sayfalar üzerinde tanıtımı yapılıyor. Mesela; yemek videoları çektiğiniz bir hesabınız var ve bir sayfa gönderinizi paylaşmak istedi. Eğer kabul ederseniz kesinlikle gönderi açıklamasında ve videoda etiketleme yapmasını söyleyin. Böylece kendinizi reklam etmiş olursunuz.

İşletmeler için de aynı şey geçerli. Konunuz ile ilgili genel paylaşım sayfalarına reklam vererek veya onlardan gelen talep doğrultusunda daha fazla kişiye erişmeniz mümkün.

Çekilişler Yapın!

Uzun yıllar boyunca kullanılan ve önemini kaybetmeyen çekiliş faktörü de takipçi arttırma konusunda oldukça önemli. Örneğin makyaj ve güzellik konularını işleyen bir hesabınız var. Bu hesapta bir çekiliş yapıp kazanan kişiye makyaj malzemesi vs. verebilirsiniz. Katılım için ise hesabı takip etme ve 3 arkadaşınızı etiketleme gibi bir şart koştuğunuz takdirde bir anda on binler tarafından gönderiniz görülür ve çok hızlı şekilde takipçi kazanabilirsiniz.

Diğer Sosyal Ağlarınızdan Faydalanın!

Instagram dışında Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar kullanıyorsanız oradaki kitlenizden çok rahat şekilde takipçi çekebilirsiniz. Örneğin Twitter’ı ele alalım. Eğer bu platformda bir kitleniz mevcutsa o kitlenizi Instagram’a da çekebilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğrafları paylaşarak veya direkt yönlendirme ile bunu yapmanız mümkün. Tabi platformda yeterli kitleniz var ise.

Eğer Twitter’da yeterli kitleye sahip değilseniz twitter takipçi satın alma sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu konuda Bulvar Medya‘yı öneriyorum. Twitter ve instagram konusunda oldukça etkin hizmetleri mevcut. Tabi alım yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Örneğin eğer sadece Türklere hitap eden bir hesabınız var ise yabancı takipçi almanız büyük bir zaman ve maddi israf anlamına gelir. Onun yerine Twitter Türk takipçi satın almanız daha fazla kitleye ulaşmak anlamına gelir.

Takipçi ve Beğeni Satın Alın!

Yukarıdaki 3 önemli faktörün yanı sıra direkt olarak takipçi ve beğeni satın alabilirsiniz. Bu hem daha kolay hem de daha az masraf ile altından kalkabileceğiniz bir durum. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcut. Örneğin, alım yaptığınız serviste bulunan kullanıcıların gerçekten organik yani sürekli kullanılan, sizin fotoğraflarınızı beğenebilecek ve sizi devamlı takip edebilecek kullanıcılar olması çok önemlidir.

Beğeni instagram için oldukça önemli. Özellikle keşfete düşme durumunu göz önünde bulundurduğumuzda bin kişilik takipçi kitleniz bir anda milyonlara ulaşabiliyor. Bunun için de bulvarmedya.com üzerinden instagram beğeni satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir