Profilinizi Instagram sevmeye başlar ve Keşfet’e çıkarırsa bir süre sonra gerek beğeni gerekse takipçi sayınızda artış olacağını görebilirsiniz. Instagram keşfete çıkmak isteyen kişiler birçok yöntem deniyor. Fakat bunların büyük bir bölümü başarılı olamıyor. Keşfete çıkmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunları yazımızda sizlerle paylaşacağız.

-Keşfete çıkmak istiyorsanız üst üste fotoğraf paylaşımından kaçınmalısınız. Fotoğraflarınızın arasında en az 5 saat zaman olması gerekiyor.

-Paylaşımlarınızı ülkemizde Instagram’ın yoğun bir şekilde kullanıldığı saatlere denk getirmeye çalışmalısınız. Bunlar genellikle günde 3 defaya denk gelmektedir.

-Fotoğraflarınızın veya videolarınızın Keşfete çıkması için hesabınızın açık olması gerekmektedir. Hesabınız gizli olduğu takdirde gönderileriniz hiçbir zaman Keşfet’e çıkamaz.

-Keşfet sayfasına zaman ayırmanızı da tavsiye ederiz. Yani Keşfet bölümüne girin ve burayla ilgilenin. İlginizi çeken bir gönderiyi beğenmek veya yorum yapmaktan kaçınmamalısınız. Instagram sizin Keşfet sayfası ile ilgilendiğinizi görünce bu alanda size öncelik sağlayacaktır.

-Eğer işletme profili kullanıyorsanız ve gerçekten bir markaya sahipseniz mutlaka yer bildirimi yapmalısınız. Bu size keşfete çıkma aşamasında yardımcı olacaktır. Bunu sadece bir gönderi olarak düşünmemelisiniz. Doğru yaptığınız bir paylaşım sayesinde 10 gün sonra yaptığınız paylaşım Keşfete çıkabilir.

-Fotoğraflarınıza açıklamalar eklemelisiniz. Gönderinizi paylaştığınız anı sizi izleyen kişilere anlatmanız gerekiyor. Tek bir kelime ile geçiştirmek yerine merak uyandıran detaylara vurgu yapmalısınız. Basmakalıp cümlelerden uzak durarak farklı şeyler yazmayı deneyin.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

2 Comments

  1. Başıma bela olan keşfet’den çıkabildim sayenizde 🙂

  2. Keşefete düşüren instagram hashtagleri ve doğru kullanımları ile alakalı aydınlattığınız için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir