Instagram; modern bir anı defteri olarak piyasaya çıktığında, elbette kimse bu zamanlara ulaşacak başarılı yolu tahmin edemezdi. Fakat Instagram öyle bir ilerleme sağladı ki; artık popüler olmanın bütün anahtarı, Instagram’dan geçmektedir. Instagram, artık canlı yayınların yapıldığı ve insanların kolaylıkla birbirleriyle iletişime geçtikleri bir platform haline gelmiştir.

Instagram Keşfet Sekmesi Nedir?

Instagram keşfet sekmesi içerisinde çok karışık ve yoğun bir şekilde algoritma içerir. Fotoğraflarınızda kullanacağınız; etiket ve konumlar; popülerlik durumunuza göre keşfet sekmenize düşmenizi sağlayacaktır. Bu sayede keşfet alanını açtığınızda tanımadığınız kişilerin fotoğraflarını görebilirsiniz. Bunun dışında aynı fotoğrafları beğenebilir, yorum yapabilir ve daha çok kişiye ulaşma şansına sahip olursunuz. İnsanlar bu sekmeye düşmek için hesaplarını görünür yapmakta ve sürekli fotoğraf paylaşmaktadır. Bu amaçla canlı yayınlar yapmakta ve bütün fotoğrafların altına etiketler koymaktadır.

Instagram’da Keşfette Çıkma Yolları

Instagram keşfette çıkmak, artık şöhrete giden yolun başka bir anahtarıdır. Bu yüzden insanlar için bu konu oldukça önemli bir hal almıştır. Keşfette çıkmak için, elbette paralı yöntemler de vardır. Fakat aşağıda belirtilen adımlar ücretsiz yöntemlerden oluşmaktadır:

  • Fotoğraf veya video paylaşımlarınızda kesinlikle konum eklemeniz gerekir. Böylelikle insanlar nerede olduğunuzu ve nasıl bir konumda olduğunuzu görecektir. İlgili bölgeyle alakalı arama yapan kişiler de, bu şekilde sizin hesabınızla karşılaşacaktır.
  • Fotoğrafınızı paylaşırken etiket kullanmaya özen gösteriniz. Fakat bu etiketlerin sayısı 5’ten fazla olmamalıdır. Etiketler tamamen fotoğraf ile ilgili olmalıdır. Aksi durumda fotoğrafınızla karşılaşan kimseler, hesabınızı ciddiye almayacaktır.
  • Bunların dışında beğeni durumu, keşfette fotoğrafınızın görünmesi için önde gelen kriterlerdendir. Bu yüzden bir fotoğraf ne kadar beğeni alırsa, keşfette çıkma ihtimali o kadar artacaktır. Beğeni sayısını arttırmakla ilgili çok sayıda ücretli program vardır. Fakat bu konu yüzünden Instagram hesabı çalınan binlerce kişi olduğunu unutmamak gerekir.
  • Kendi Instagram hesabınızda bulunan keşfet bölümüne karşı ilgili olmanız gerekir. Keşfette bulunan fotoğrafları beğenir ve videoları izlerseniz, Instagram bu alana karşı ilginize karşılıksız kalmayacak ve sizin paylaşımlarınızın da keşfette gözükme şansını arttıracaktır.
Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir