Instagram kullanıyorsanız mutlaka sıkı bir şekilde takip ettiğiniz kişiler vardır. Bu kişiler ünlü olabileceği gibi bir arkadaşınız veya sevgiliniz olabilir. Bu durumda bu kişilerin yaptıkları bütün paylaşımlardan bildirim almak isterseniz.  Instagram sizlere bu şekilde bir özellik sunmaktadır. İsterseniz birisini özel olarak seçerek onun bütün gönderileri hakkında size bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da yaptığı gönderilerin hiçbirisini kaçırmak istemediğiniz bir hesap bulunuyorsa gönderi bildirimleri özelliğini aktif etmeniz bu kişinin bütün gönderileri hakkında bilgi alma evresinde sizlere yardımcı olacaktır. Gönderi bildirimlerini aktif ettiğiniz hesap eğer yeni bir video veya fotoğraf paylaşımında bulunursa bu paylaşım cihazınıza bildirim şeklinde gelecektir. Bu özelliği aktif etmek isteyen kişiler bildirim almak istedikleri hesabın profiline girmesi gerekmektedir. Profile girildikten sonra sağ üst köşede yer alan üç noktalı butona dokunun. Bu butona dokunduğunuz zaman “Gönderi Bildirimlerini Aç” seçeneğinin olduğunu göreceğiniz. Bu seçeneğe dokunmanız gerekmektedir. Yapacağınız bu işlem yeterlidir. Bundan sonra paylaşımları hakkında bildirim almak istediğiniz kişilere bu işlemi uygulayarak bildirim alabilirsiniz.

Kişiden bildirim gelmesini durdurmak istiyorsanız belirttiğimiz işlemleri aynı şekilde tekrarlamanız yeterli olacaktır. Bu yöntemi uygulayarak istediğiniz kadar kişiden bildirim alma imkanına sahip olursunuz. Özellikle düzenli bir şekilde takip ettiğiniz sayfalar varsa bu adımları takip etmeniz sayfanın her paylaşımını görme imkanı elde etmenizi sağlar. Son zamanlarda en fazla kullanılan özelliklerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir