Gelen güncellemeler ile daha da kötüye giden, eski modellerini hiç düşünmeden hareket eden Apple bu sefer de yeni güncellemede yaşanan sorunlardan kurtulamıyor.

iOS 11’i yayınladıktan sonra sanki bu güncellemenin iPhone 8 satış fiyatlarını arttırmaya yönelik yapıldığı konusunda iddialar çığ gibi büyüdü. Çünkü 6 ve 6S’te hatta 7 serisinde bile yeni güncellemeler sorun yaratıyor, insanları iPhone 8 almaya itiyordu. Fakat yapılan güncellemeler sadece sistemi yenilemedi, ayrıca birçok sorunu da beraberinde getirdi.

Son olarak, Reddit üzerinde bir kullanıcı tarafından yapılan paylaşımda hesap makinesinde hızlı bir şekilde yapılan “1+2+3” işleminde sonuç “3” olarak çıktı. 6 olması gereken sonucun 3 olarak çıkmasının ardından başka kullanıcılar da hesap makinesinin sınırlarını zorlamaya çalıştı ve onlarda da benzer sorunlar oluştu.

iOS 11.1 güncellemesi ile sorunun çözüleceği inanılıyor fakat şu an için Apple cephesinden sistemde yapılan değişiklik toplama işaretinin tepki süresini uzatmak oldu. Her geçen gün artan sorunlar ile baş ederken aynı zamanda iPhone X ile uğraşmak firmayı bayağı bir yoracak gibi duruyor.

Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

1 Comment

  1. iPhone 7 var aldığıma pişman etti iOS 11 sürümü keşke güncelleme yapmasaydım diyorum her gün. Umarım düzeltme yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir