Son zamanlarda sitemize gelen yorumlar ve şikayetleri derleyerek iPhone kullanıcılarının yaşadığı problemleri bir yazıda anlatmaya karar verdik. Tüm Apple ürünleri ve iPhone ile ilgili soruları topladığımızda 3 temel başlığa indirdik. Bunlar iCloud şifre unutulması, iPhone Servis Yok hatası ve sonsuz işaretinin kullanımı. Gelelim hepsini tek tek açıklamaya.

iPhone Servis Yok Hatası Nedir?

Cihazınızda Sim kart takılı olmasına rağmen hala servis yok hatası alıyorsanız, ciddi bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Bunun için öncelikle sistem güncelleştirmelerine bakmanız gerekiyor. Yine aynı şekilde ağ güncellemelerini de kontrol ettikten sonra cihazınızı uçak moduna almalısınız. Uçak moduna aldıktan sonra telefonunuzu kapatıp sim kartı çıkartın. iPhone’u tekrar açın ve uçak modunu kapatın. Tekrar telefonu kapatın ve sim kartı takarak açın. iPhone servis yok sorunu böylece düzelecektir.

Apple Şifremi Unuttum

iPhone veya iPad gibi cihazınızı satın aldığınızda ilk olarak kurulumda iCloud hesabı oluşturursunuz. Bu hesap sizin için oldukça önemlidir çünkü cihazınızla ilgili birçok işlemde sorulmaktadır. Bu yüzden Apple Şifremi Unuttum demeden önce kesinlikle oluşturduğunuz parolayı bir yere kaydedin. Fakat yine de böyle bir sorun yaşadıysanız en basit yöntem telefonunuzu iTunes ‘e bağlayıp sistem sıfırlaması yapmanızdır. Böylece Apple Şifremi Unuttum Çözümüne kavuşursunuz.

Sonsuzluk İşareti Yapma

iPhone telefonlarda sonsuzluk işareti yapmanız artık çok kolay. Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi kısmına geldiğiniz zaman ekranda bulunan + simgesine tıklayarak sonsuzluk işaretini seçebilir ve onu kopyalayarak ilgili yere yapıştırabilirsiniz. Bu işlem için web tarayıcınızı kullanmanız da mümkündür. sonsuzluk işareti anlamı ile ilgili de ilerleyen günlerde içerik oluşturacağız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir