Mobil cihaz kullananların en çok sıkıntı çektiği konulardan birisi gelen gereksiz, işe yaramaz bildirimlerdir. Özellikle yüklediğiniz uygulamalar üzerinden gelen ve sizi ilgilendirmeyen bu tarz durumların önüne geçmek için birkaç işlem yapmanız yeterlidir. Sizlere iphone telefonlarda bildirim kapatma nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Kullanılmayan Uygulamalar için Bildirim Kapatma

Eğer cihazınızda bazı appler var ve bunları kullanmıyorsanız, bildirim ile birlikte direkt olarak uygulamayı silebilirsiniz. Tabi, tüm veriler ile bu işlem olmamaktadır. Burada önemli olan husus, dataların ve diğer birkaç detayın saklanması. Eğer tekrar kullanmayı düşünürseniz, indirip aynı yerden devam edebilirsiniz. Kullanılmayan uygulamalar için bildirim kapatma için Ayarlar > iTunes ve App Store > Kullanılmayan Uygulamaları Sil işlemlerini yapmanız yeterlidir. Son seçenek karşınıza Offload Unused Apps olarak da çıkabilir.

Kullanılan Uygulamalar için Bildirim Kapatma

Sürekli olmasa da arada sırada kullandığınız appler için ise farklı bir işlem yapmanız gerekiyor. Öncelikle cihazınızı açıp Ayarlar bölümüne gidin. Ardından Notification yani Bildirimler seçeneğine tıklayın ve burada bildirim gönderme özelliğini pasifleştirin. Bundan sonra cihazınıza bildirim gelmeyecektir.

Burada hem toplu şekilde işlem yapabilir hem de belirlediğiniz uygulamalar üzerinde ilerleyebilirsiniz. Detaylara inerek hangi aplikasyonlardan bildirim almak istemediğinizi belirleyebilirsiniz. Çünkü tümü için işlem yaptığınızda Whatsapp, mail, sms gibi önemli yerlerden haber alamayacağınız için bu sizi olumsuz etkileyebilir.

Rahatsız Etme Özelliği ile Bildirim Kapatma

iPhone kullanıcıları için üçüncü ve oldukça basit bir işlem de rahatsız etme özelliğidir. Bunu kullanarak istediğiniz zaman bildirimleri kapatabilirsiniz. Hızlı menü üzerinde bulunan hilal şeklindeki ay işaretine tıklayarak iphone bildirim kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir