Iphone X piyasaya girdiği andan itibaren oldukça yüksek bir satış rakamına ulaşmıştır. Hatta birçok ülkede bu telefonu almak isteyenler saatler öncesinden kuyruklara girmişlerdir. Birçok yerde satışa sunulduktan kısa süre sonra stoklarda ürün kalmamıştır. Ama ilk fırtına dindikten sonra telefon ile ilgili eleştirilerde gelmeye başlamıştır. Bu eleştirilerin belki de en çok olduğu alan pil performansı olmuştur. Sizler için Iphone X’in Şarjı Ne Kadar Süre Gidiyor? Sorusuna cevap aradık.

Iphone X Pil Performansı

Tepkilerin 2 ana noktası bulunmaktadır. Birincisi Iphone X Pil performansı konusudur.  Testlerde 8 saat 41 dakika olarak ölçülen ortalama şarj yeterlilik süresinin bir süre sonra düşmesidir. Akıllarda önemli soru işareti yaratan bir durumdur. Zaten genel itibari ile de fiyatına göre şarj yeterliliği konusunda önemli bir fark yaratamayan telefon. Bu konuda oldukça ümitli olan kullanıcılar tarafından hayal kırıklığı şeklinde değerlendirilmiştir.

Iphone X Pil Şarj Olma Sorunu

Tepkilerden ikincisi belki de en yoğun olanı ise telefonun şarj olma süresi ile ilgili sorundur. Çünkü yapılan testler sonucu ve kullanıcıların iletmiş olduğu deneyimler sonucu 189 dakika gibi oldukça üzün süren bir şarj olma süresi ile en büyük rakibi olan ve aynı segmentteki telefonlara göre nerdeyse 2 kat süren bir şarj olma performansı ile deyim yerindeyse hayal kırıklığı yaratmıştır. Iphone X Pil Şarj Olma Sorunu bu telefonun en zayıf yanı olarak göze çarpmaktadır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir