Telefon ve mobil cihazların en büyük iki altyapısından biri olan Iphone, oldukça farklı bir işletim sistemine sahiptir. Tamamen kendi markasından olan aksesuarların kullanımına izin veren Iphone, aynı zamanda sanal marketinde de oldukça kısıtlı miktarda uygulamaya yer vermektedir. IOS kullanıcıları, bu yüzden birçok sıkıntı çekmekte ve çoğu işlemi yapmakta zorlanmaktadır. Kendilerine ait bir sesi, bir şarkıyı ya da müziği zil sesi yapmak isteyen kullanıcılar bu yöntemi genel olarak bilmemektedir.

Iphone’da Şarkı ya da Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

IOS yazılımı, uyumlu bir şekilde kullandığı iTunes yazılımı ile birlikte, şarkıları kolay bir yoldan zil sesi yapma imkanı tanımamaktadır. Bu yüzden diğer altyapılardan ve akıllı telefonlardan farklı olarak bir zil sesi tanımlama işlemi vardır. Bu işlem altyapı sistemine herhangi bir şekilde zarar vermeyecek ve istediğinizi işlemi uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Iphone’da Şarkı ya da Müzikleri Zil Sesi Yapma Adımları

Zil sesini belirlemek için Iphone’larda yapmanız gereken adımlar aslında oldukça basittir. Sadece işlem sırasına dikkat etmeniz ve aşağıdaki maddeleri uygulamanız gerekmektedir:

  • Öncelikle Iphone ile beraber kullanacağınız iTunes’i bilgisayarınıza indirin ve müzikler kısmına bilgisayarınızdan zil sesi yapacağınız müziği ekleyin. 40 saniyenin üzerindeki şarkılar, zil sesi yapılamaz.
  • Bu şarkının üzerine sağ tıklandığında bilgi ver sekmesi karşınıza çıkacaktır. Bir sonraki adımda karşınıza çıkacak olan alandan şarkının hangi saniyeden başlayarak çalmasını istiyorsanız, onu seçmelisiniz.
  • Şarkının üzerine tekrar sağ tıklarsanız, AAC Sürümü Yarat sekmesi ile karşılaşacaksınız. Böylece mevcut şarkının alt kısmına da 40 saniyelik yeni uzantısı gelecektir.
  • Normalde AAC sürümünün uzantısı olan m4a iken, bunun m4r olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Klasör seçeneklerine girip dosya türlerini açtığınız takdirde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Artık hazır olan zil sesini Iphone’a atmak için iTunes içerisinden ses tonları butonunu seçiniz. Ardından m4r formatına getirdiğiniz müziği programın içerisine sürükleyin. iTunes içerisinde Iphone sekmesine basınca, son olarak sağ alt köşede bulunan ‘Eşzamanla’ butonunu seçmeniz gerekecektir.
  • Bu işlemin ardından Iphone’da istediğiniz zil sesini seçmiş ve kişiselleştirmeyi başarmış olacaksınız.
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir