İlişkilerin her zaman sorunsuz devam edeceğini öngörmek büyük bir yanlışlık olur. Her zaman kadın veya erkek tarafında bir sorun yaşanabilir ve bu sorun kimi zaman uzun vadeye yayılarak insanları psikolojik olarak bunaltabilir. Bu yazımızda kadınlarda cinsel isteksizlik nedenleri ve bunun için erkek taraflı çözümlerden bahsetmeye çalışacağız.

Yaşanılan Travmatik Olaylar

Kısa vadede veya uzun vadede yaşanan bir olay yüzünden böyle bir sorun yaşanabilir. Örneğin, küçük yaşta başına gelen bir olay veya birkaç gün önce rüyasında gördüğü bir şey bile buna sebep olabilir. Hatta rüyaya şöyle örnek verelim. Kadın, rüyasında eşinin izmir larından biriyle birlikte olduğunu görüyor ve bunu tasvip etmiyor. Uyandığında ise sanki yaşanmış gibi eşine davranabilir. Bu da beraberinde büyük sorunları doğuracaktır. Fakat genel olarak psikolojik bakımdan incelendiğinde küçük yaşta yaşanan travmatik olayların daha etkin olduğunu söyleyebiliriz.

Dine ve Sözsüz Kurallara Uyma Zorunluluğu

Kimi kadınlar, taraflarına yapılan baskı ve dayatmalardan dolayı dini kuralları veya sözsüz kurallara uymaları gerektiğini düşünür. Aslında bu tamamen insanın içinde biten bir olgudur fakat sadece kadında değil aynı zamanda erkekte de yaşanır. Örneğin geçtiğimiz yıllarda bir tanıdığım escccort düşünüyordu. Fakat dini ve sözsüz kurallara uyma zorunluluğu ve korkusundan dolayı bundan vazgeçti. Bu gibi olaylar kadın tarafında da kesinlikle yaşanabiliyor.

Erkekler Neye Dikkat Etmeli?

Partneri cinsel isteksizlik yaşıyorsa bu konuda erkek tarafının ikna edici konumda olması gerekir. Kafasından geçenleri unutturarak tamamen isteklere yöneltmesi ile sorun çözülür. Bu kimi zaman kısa süreli bir çözümken, kimi zaman uzun vadede kafalardaki soru işaretlerini de silebilir. Ayrıca cinsel terapi konusunda faaliyet gösteren işletmelere, terapistlere de gitmekte fayda var. Buradan da doğru bir yönlendirme alınabilir.

Bu süreçte eşiniz veya sevgiliniz tarafından ihtiyaçlarınızın karşılanması izni verilebilir. Örneğin bucalarına git vb. gibi onaylar eşiniz tarafından gelebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir