Kediler için sadece kuru mama bazı zamanlarda yeterli olmayabilir. Genel özellikleri bakımından farklılık arayan bu tür hayvanlar için arada sırada farklılıklar yaratmanız gerekebilir. Ayrıca yavru bir kediniz var ise, kuru mama dişi ve metabolizması için ağır kaçmakta. Yumuşatma, daha yenilebilir hale getirmek için süt, su gibi sıvıların yanında yaş mama da tercih etmelisiniz. Sizler için konserve kedi maması adına en ucuz markalardan bahsedeceğiz. Tabi bu markaları anlatırken kalite bakımından da yeterli olanları sunmaya çalıştık.

Plaisir Rabbit Tavşanlı Püre Kedi Yaş Maması 100 gr

Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle yavru kedilerin tavşan etine karşı daha fazla ilgileri olduğu saptanmıştır. Bu açıdan yaş mama tercihinizde tavşan eti olanları tercih etmenizi öneririz. Bunun yanında ton balıklı, hindili, parça etli gibi ürünler de kullanılabilir. Plaisir, konserve kedi maması konusunda en uygun markalardan birisidir. 100 gramlık konservesi 4-5 lira düzeyinde satılmaktadır. Tabi bazı online mağazalarda bu fiyat daha da aşağı çekiliyor.

%10 oranında ham proteine sahip olan bu ürün ayrıca D3 ve B1 vitaminleri de içeriyor. Açıldıktan sonra 2 gün içinde tüketmeye özen gösterin. Aksi takdirde bakteri vb. oluşumundan dolayı kedinizin metabolizmasını bozabilir.

Felix Ton Balıklı Yaş Kedi Maması 100 gr

Listemizin ikinci sırasında Felix markası yer alıyor. 100 gramlık konserveler ile piyasada bulunan ve somonlu, sardalyalı, balık etli, ton balıklı gibi birçok çeşidi bulunan markanın ürünleri de uygun fiyattadır. Metal kapta olmamasından dolayı daha rahat açılan ve herhangi bir zarar vermeyen yaş mama, %14 protein ve %2.5 oranında yağa sahiptir. Omega3 yağı olmasından dolayı özellikle yetişkin kedilerin çok seveceği bir ürün.

Genellikle protein ihtiyacı olanların sıkça tercih etmesi gereken ürün bu tarz kediler için sık sık tüketilirken, herhangi bir sıkıntısı olmayanlar için ara ara alınması tavsiye edilir. Eğer konserve mamalara alıştırırsanız kuru mama yeme konusunda sıkıntılar yaşarsınız.

Reflex Plus Pounch Parça Dana ve Av Hayvanı Etli Kedi Yaş Maması 100 gr

Listemizin üçüncü sırasında Reflex Plus yer almaktadır. Kedi, köpek kuru maması gibi ürünlerinin dışında konserve ürünleri de üreten ve piyasada ciddi bir yere sahip olan Reflex, uygun fiyatından dolayı kedi – köpek sahiplerinin ilk seçeneklerinden birisi. Genellikle dana ve av hayvanı etli ürünü alınıyor. Fakat bunun dışında 7 adet farklı çeşidi de bulunuyor. %8 ham proteine sahip olan ürün için özellikle 4 kilogram ağırlığında olan kedilerin günde bir paket tüketmesi tavsiye ediliyor. Fazlası ise zarar niteliğinde.

Ucuz kedi konservesi almak isteyenler için ilk üç ürünü bu şekilde sıraladık. Fakat daha fazla çeşide ulaşmanız ve satın almanız mümkün. Biz bu konuda petbesinleri.com.tr adresini önermekteyiz. Piyasa fiyatlarına göre %10 daha ucuza almanız mümkün. Ayrıca aksesuar, oyuncak, temizlik ürünleri gibi diğer malzemeleri de buradan temin edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir